MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogólne

Trzy kolory w Nowej Hucie

Kolejny remont mieszkania w Nowej Hucie!

2022-05-31

W ramach „Programu Aktywności Lokalnej Na Skarpie” i akcji „Trzy Kolory” w maju br. w Nowej Hucie wykonano kolejny remont mieszkania jednej z potrzebujących osób. To już trzydziesty czwarty lokal wyremontowany w ramach akcji. Tym razem dzięki serdeczności i zaangażowaniu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie pomoc otrzymał niepełnosprawny mężczyzna, podopieczny Filii Nr 1 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Życzenia Prezydenta Jacka Majchrowskiego z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

2022-05-30

Szanowni Państwo!

30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji pragnę Państwu podziękować za ogromny trud i zaangażowanie w niesieniu pomocy dzieciom, które utraciły możliwość wychowania się we własnych domach. Wyzwanie, które podejmują Państwo każdego dnia, świadczy o gotowości do poświęceń oraz otwartości na potrzeby naszych pociech, które dzięki tej trosce zyskują bezpieczną przystań i domową atmosferę. Dając dzieciom dom zastępczy, pomagacie przetrwać trudne chwile,  towarzyszycie w radościach, wskazujecie dalszą drogę – uczycie życia, oddając swój czas i uwagę każdego dnia. 

Dziękuję bardzo za dotychczasową pracę i poświęcenie. Życzę wszystkim Państwu, a także instytucjom działającym na rzecz rodzicielstwa zastępczego, sukcesów i satysfakcji w niesieniu pomocy tym najbardziej potrzebującym i bezbronnym – naszym dzieciom.

Jacek Majchrowski

Prezydent Miasta Krakowa

świadczenie pieniężne

Jednorazowe świadczenie pieniężne dla obywateli Ukrainy / Пункт прийому заяв на виплату одноразової грошової допомоги громадянам України на TAURON Arena Krakow

2022-05-27

Trwa przyjmowanie wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na osobę, przeznaczonego na utrzymanie, w szczególności pokrycie wydatków na żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe. Pomoc przeznaczona jest dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego i zostali już wpisani do rejestru PESEL. W Krakowie przyjmowanie wniosków odbywa się wyłącznie w TAURON Arenie Kraków.

Szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe

Zakończyło się szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej

2022-05-25

Od marca do maja br. trwało szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej, w którym uczestniczyło 11 osób. Szkolenie zrealizowano na podstawie programu „Mam dom”.

oferta pracy

Oferta Pracy: Pracownik Socjalny w Dziale Pomocy Bezdomnym

Komunikat archiwalny 2022-05-25

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie zaprasza do składania dokumentów aplikacyjnych na wolne stanowisko pracy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie.

PRACOWNIK SOCJALNY

Dział Pomocy Bezdomnym - Zespół ds. świadczeń – 1 etat

oferta pracy
PAL Na Skarpie po remoncie

Remont w PAL Na Skarpie zakończony!

2022-05-24

Dzięki współpracy Programu Aktywności Lokalnej ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły zakończono prace remontowe w siedzibie PAL Na Skarpie.  

flaga, ukraina

Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością– Moduł I

2022-05-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie na podstawie umowy podpisanej z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (dalej PFRON) realizuje wnioski w zakresie Modułu I programu „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością”.

Rodzic z dzieckiem

Zostań zawodową rodziną zastępczą dla krakowskich dzieci

2022-05-19

Według bieżących danych, w Krakowie tylko w rodzinnej pieczy zastępczej, przebywa obecnie ok. 550 dzieci. W dwóch rodzinnych domach dziecka, 51 zawodowych rodzinach zastępczych oraz  350 rodzinach zastępczych spokrewnionych i niezawodowych małoletni znajdują opiekę, wychowanie i spokój do czasu, kiedy ustaną przyczyny separowania ich od rodziców biologicznych.

Znajdź