MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogólne

oferta pracy

Rekrutacja na wolne stanowisko pracy - TRENER

Komunikat archiwalny 2022-06-03

DYREKTOR Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie ogłasza rekrutację na wolne stanowisko pracy - opiekun osoby niesamodzielnej – w projekcie trener osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

oferta pracy

Rekrutacja na wolne stanowisko pracy - PSYCHOLOG

Komunikat archiwalny 2022-06-03

DYREKTOR Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie ogłasza rekrutację na wolne stanowisko pracy - PSYCHOLOG

Urząd Miasta Krakowa

Od lipca punkt obsługi uchodźców w TAURON Arenie będzie zamknięty

2022-06-01

Jeszcze tylko do 30 czerwca w TAURON Arenie będzie działał punkt obsługi uchodźców. Wszystkie sprawy z zakresu pomocy socjalnej, edukacji czy pracy, które do tej pory mogli tam załatwić obywatele Ukrainy, będzie można nadal zrealizować, ale w poszczególnych punktach Urzędu Miasta Krakowa.

Krakowski tramwaj

Bilet socjalny dla obywateli Ukrainy/ Соціальний квиток для громадян України

2022-06-01

Bilet socjalny jest to bilet miesięczny imienny, do którego nabycia uprawnione są osoby, których dochód jest równy lub niższy od kryterium dochodowego obowiązującego przy udzielaniu świadczeń z pomocy społecznej (600 zł w przypadku osoby w rodzinie, 776 w przypadku osoby samotnie gospodarującej).

 

flaga, ukraina

Wydawanie pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD) dla uchodźców z Ukrainy

2022-06-01

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie informuje, że od 6 czerwca 2022 r. w namiotach zlokalizowanych na parkingu przed CH PLAZA w godzinach od 8:30 do 14:00 osoby/rodziny ukraińskie będą miały możliwość ubiegać się o żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa - Podprogram 2021. Żywność będzie wydawana przy Plazie przez Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym  im. Papieża Jana Pawła II w Krakowie.

Trzy kolory w Nowej Hucie

Kolejny remont mieszkania w Nowej Hucie!

2022-05-31

W ramach „Programu Aktywności Lokalnej Na Skarpie” i akcji „Trzy Kolory” w maju br. w Nowej Hucie wykonano kolejny remont mieszkania jednej z potrzebujących osób. To już trzydziesty czwarty lokal wyremontowany w ramach akcji. Tym razem dzięki serdeczności i zaangażowaniu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie pomoc otrzymał niepełnosprawny mężczyzna, podopieczny Filii Nr 1 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Życzenia Prezydenta Jacka Majchrowskiego z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

2022-05-30

Szanowni Państwo!

30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji pragnę Państwu podziękować za ogromny trud i zaangażowanie w niesieniu pomocy dzieciom, które utraciły możliwość wychowania się we własnych domach. Wyzwanie, które podejmują Państwo każdego dnia, świadczy o gotowości do poświęceń oraz otwartości na potrzeby naszych pociech, które dzięki tej trosce zyskują bezpieczną przystań i domową atmosferę. Dając dzieciom dom zastępczy, pomagacie przetrwać trudne chwile,  towarzyszycie w radościach, wskazujecie dalszą drogę – uczycie życia, oddając swój czas i uwagę każdego dnia. 

Dziękuję bardzo za dotychczasową pracę i poświęcenie. Życzę wszystkim Państwu, a także instytucjom działającym na rzecz rodzicielstwa zastępczego, sukcesów i satysfakcji w niesieniu pomocy tym najbardziej potrzebującym i bezbronnym – naszym dzieciom.

Jacek Majchrowski

Prezydent Miasta Krakowa

świadczenie pieniężne

Jednorazowe świadczenie pieniężne dla obywateli Ukrainy / Пункт прийому заяв на виплату одноразової грошової допомоги громадянам України

Komunikat archiwalny 2022-05-27

Trwa przyjmowanie wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na osobę, przeznaczonego na utrzymanie, w szczególności pokrycie wydatków na żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe. Pomoc przeznaczona jest dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego i zostali już wpisani do rejestru PESEL.

Szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe

Zakończyło się szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej

2022-05-25

Od marca do maja br. trwało szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej, w którym uczestniczyło 11 osób. Szkolenie zrealizowano na podstawie programu „Mam dom”.

oferta pracy

Oferta Pracy: Pracownik Socjalny w Dziale Pomocy Bezdomnym

Komunikat archiwalny 2022-05-25

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie zaprasza do składania dokumentów aplikacyjnych na wolne stanowisko pracy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie.

PRACOWNIK SOCJALNY

Dział Pomocy Bezdomnym - Zespół ds. świadczeń – 1 etat

Znajdź