MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogólne

Superwizja z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – rekrutacja

2023-01-31

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie zaprasza do udziału w jednej z dwóch grup superwizyjnych z obszaru Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Wsparci skierowane jest do członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Grup Roboczych realizujących zadania na terenie Gminy Miejskiej Kraków.
W ramach superwizji planowanych jest 8 spotkań w formie spotkań tradycyjnych.

Oferty zatrudnienia
Legitymacja pracownika socjalnego MOPS

UWAGA! Ostrzegamy przed oszustami

2023-01-26

W związku z informacjami o osobach, które podszywają się pod pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej informujemy, że każdy pracownik socjalny posiada legitymację służbową. Podkreślamy, że w trakcie wizyty nie są pobierane żadne środki finansowe. Prosimy o zgłaszanie do MOPS i na Policję sytuacji, w których podejrzewacie Państwo, że osoba podająca się za pracownika naszej instytucji nim nie jest.

fotografia przedstawia fragment kaloryfera i zawór regulacji temperatury. W tle widoczna jest ściana koloru zółtego

Lokalny Program Osłonowy z nowymi kwotami

2023-01-27

Lokalny Program Osłonowy będzie kontynuowany aż do 2026 roku. Podczas sesji radni jednogłośnie przegłosowali projekt tej uchwały.  Z pomocy finansowej będą mogły nadal skorzystać osoby o niskich dochodach, dla których koszty ogrzewania wzrosły po wymianie na bardziej ekologiczne (gaz, MPEC itd.).

Przed nami X jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego

2023-01-27

Od 1 lutego w jubileuszowej dziesiątej edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa mieszkańcy będą mogli zaproponować pomysły na projekty dzielnicowe oraz ogólnomiejskie.https://budzet.krakow.pl

Plakat Bank Pomysłów

Zgłoś swój pomysł do BANKU POMYSŁÓW

2023-01-24

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Stworzenie nowych miejsc rekreacji, organizację wydarzeń kulturalnych, możliwość spędzania wolnego czasu, stacje napraw rowerów, budowę chodników czy  przejść dla pieszych. Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy?

Informacja

Obowiązki opiekuna tymczasowego - wytyczne MUW w Krakowie

2023-01-23

Wytyczne Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Wydział Polityki Społecznej dotyczące obowiązków opiekuna tymczasowego/  Вказівки Управління Малопольського воєводства в Кракові, Департамент соціальної політики про виконання обов'язків тимчасового опікуна.

Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

2023-01-19

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: https://800121212.pl/

 

Fotografia przedstawia kilkukondygnacyjny betonowy budynek w stanie surowym w otoczeniu wysokich drzew.

Trwa budowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej

2023-01-18

Postępuje budowa nowego domu pomocy społecznej przy ul. Praskiej 25. Chociaż w połowie czerwca ubiegłego roku dopiero symboliczne wbito łopatę pod tę inwestycję, to już można obejrzeć konstrukcję całego budynku. 

Znajdź