MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogólne

Dzień Otwarty do Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców

Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w nowej lokalizacji

2024-02-27

Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej rynku pracy, ubezpieczeń społecznych, legalizacji pobytu w Polsce czy konsultacji prawnej przyjdź na Dzień Otwarty do Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców. To tam specjaliści z różnych dziedzin udzielają bezpłatnego wsparcia.  

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego - otwarcie

Miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego otwarta!

2024-02-16

16 lutego Gmina Miejska Kraków uruchomiła wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. W uroczystym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz mieszkańcy.

 

Obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej

Obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej

2024-02-15

Kraków. Tu żyje się europejsko! Zapraszamy do świętowania 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Obecna rocznica jest okazją do podsumowania ostatnich dwóch dekad integracji europejskiej. Rozpoczynamy też cykl wydarzeń dla mieszkańców ukazujących pozytywne efekty zachodzących zmian.

Centrum Wielokulturowe i Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców teraz w nowej lokalizacji!

Centrum Wielokulturowe i Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców teraz w nowej lokalizacji!

2024-02-15

Wraz z nowym rokiem, Miasto otworzyło nową przestrzeń dla międzynarodowej społeczności Krakowa. Centrum Wielokulturowe wraz z Punktem Informacyjnym dla Obcokrajowców - które na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków prowadzą Fundacja Internationaler Bund Polska i Fundacja ZUSTRICZ - działa już w nowej lokalizacji. W nowoczesnym Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych na Zabłociu, oferuje jeszcze lepsze warunki dla tych, którzy szukają wsparcia i informacji.

Plakat finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przed nami finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2024-01-11

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, Urząd Miasta Krakowa aktywnie angażuje się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wsparcie, którego udziela krakowskiej WOŚP, przebiega wielotorowo, a jego zwieńczeniem jest organizacja sztabu finału w Pałacu Wielopolskich.
WOŚP zagra w Krakowie, w całej Polsce i na świecie już po raz 32. Tegoroczny finał jest zaplanowany na 28 stycznia i poświęcony będzie „Płucom po pandemii”. Jego hasło przewodnie to „Tu wszystko gra OK!”. A już teraz można zgłaszać swój udział w finale jako wolontariusz.

 

Znajdź