MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Aktywni pełno-sprawni specjaliści na rynku pracy Śląska, Małopolski i Podkarpacia”

Projekt pt. „Aktywni pełno-sprawni specjaliści na rynku pracy Śląska, Małopolski i Podkarpacia” jest realizowany przez Fundację Kuźnia Talentów w ramach Programu ABSOLWENT Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt skierowany jest do 60 osób niepełnosprawnych, będących absolwentami szkoły wyższej lub realizujących ostatni lub przedostatni semestr nauki w szkole wyższej (stopnia licencjata lub magistra), które są jednocześnie osobami bezrobotnymi lub biernymi zawodowo (w tym nieaktywnych zawodowo, poszukujących pracy niezatrudnionych) i zamieszkują obszar województwa małopolskiego, śląskiego lub podkarpackiego.

W ramach udziału w projekcie oferujemy następujące formy wsparcia:

 • doradztwo zawodowe
 • pośrednictwo pracy
 • specjalistyczne szkolenia komputerowe z zakresu: grafiki komputerowej, bezpieczeństwa sieci IT, projektowania zakończone egzaminem zewnętrznym- - szkolenia zostaną zorganizowane w formie stacjonarnej lub zdalnej (30h) oraz w formie tzw. wirtualizacji (30h). Z założenia zajęcia są realizowane w trybie 4 dni po 7-8 h na dzień. Formę oraz tryb organizowania zajęć dopasujemy do grupy.

Opis przykładowych szkoleń:

 • AutoCAD- program tworzony i rozpowszechniany przez przedsiębiorstwo Autodesk, wykorzystywany do dwuwymiarowego i trójwymiarowego komputerowego wspomagania projektowania. Specjalizowane wersje AutoCAD-a umożliwiają również wykonywanie grafiki inżynierskiej 2,5D, metodą FBM.
 • Adobe Photoshop- program graficzny przeznaczony do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej, będący sztandarowym produktem firmy Adobe Systems. Program jest dostępny na platformy Windows i macOS. Projekty programu zapisywane są w dedykowanym formacie plików PSD.
 • Autodesk Revit to oprogramowanie do modelowania informacji o budynku przeznaczone dla architektów, architektów krajobrazu, inżynierów budownictwa, inżynierów mechaników, elektryków i hydraulików, projektantów i wykonawców.
 • 3ds max design – rozbudowany program do tworzenia trójwymiarowej grafiki i animacji stworzony przez firmę Kinetix. Firma została następnie zakupiona przez firmę Discreet, która wydała trzy kolejne wersje programu, aby zostać ostatecznie wcieloną do firmy Autodesk Inc.
 • Inventor - program komputerowy typu CAD tworzony i rozpowszechniany przez firmę Autodesk. Jest to typ modelera bryłowego służący do zamodelowania projektowanego urządzenia jako modelu 3D. Na podstawie tego modelu możliwe jest wykonanie rysunków wykonawczych, złożeniowych, poglądowych i innych.
 • 3-miesięczne staże aktywizacyjne

Projekt jest realizowany w okresie od 01.01.2023 r. do 30.09.2023 r. i jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Korzyści jakie uzyskają uczestnicy projektu:

 • zwrot kosztów dojazdu na odbywające się w projekcie formy wsparcia
 • uzyskanie kwalifikacji cyfrowych poparte certyfikatem po zakończeniu szkoleń
 • wsparcie doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy (w tym pomoc w przygotowaniu dokumentów rekrutacyjnych)
 • udokumentowane zaświadczeniem doświadczenie zawodowe zdobyte podczas stażu aktywizacyjnego
 • większa szansa na uzyskanie zatrudnienia na rynku pracy - projekt stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie na specjalistów korzystających z zaawansowanych programów komputerowych w regionach śląskim, małopolskim i podkarpackim

Więcej informacji na stronie internetowej www.kuzniatalentow.org/absolwent

Projekt Aktywni pełno-sprawni specjaliści na rynku pracy Śląska, Małopolski i Podkarpacia

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2023-04-24
Data aktualizacji: 2023-04-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź