MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Promocja zadań realizowanych na rzecz osób z niepełnosprawnościami

W roku 2022 Dział Wsparcia Osób Niepełnosprawnych przeprowadził cykl spotkań promocyjnych mających na celu przybliżenie zadań realizowanych przez MOPS ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, których beneficjentami są osoby z niepełnosprawnościami.

Zorganizowane zostały 3 spotkania w: SOSW nr 4 przy ul. Wietora 7, SOSW nr 3 przy ul. Praskiej 64 oraz Filii nr 1 Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 6 przy os. Zielonym 28 w Krakowie, w których uczestniczyli rodzice dzieci z niepełnosprawnościami. Prowadzone one były przez pracowników Działu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych MOPS oraz zaproszonych Kierowników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Podczas spotkań Kierownicy Warsztatów przedstawili m.in. cel prowadzenia Warsztatów, zasady ubiegania się o przyjęcie do Warsztatów oraz jak wygląda w nich praca terapeuty
z osobą z niepełnosprawnościami. Podczas krótkiej prezentacji przedstawiono zadania, jakie MOPS realizuje ze środków PFRON dla osób z niepełnosprawnościami, zostały wyjaśnione procedury i zasady ubiegania się o dofinansowania ze środków PFRON.

Dział Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Krakowie, w roku 2023 planuje kontynuować cykl spotkań informacyjnych, które będą odbywać się w placówkach dla uczniów z niepełnosprawnościami znajdujących się na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

W przypadku pytań i chęci zaproszenia pracowników MOPS na spotkanie promocyjne do placówki, prosimy o telefon pod nr 12 616 54 06 i kontakt z Panią Angeliką Bierczak.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2022-11-23
Data aktualizacji: 2022-11-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź