MOPS rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nudzie mówimy NIE! – projekt „W sile wieku 2”

Po tak długiej przerwie w działalności Klubu przeplatamy różne formy aktywności w ośrodku  z atrakcjami poza placówką, aby Seniorzy ze Specjalistycznego Klubu Samopomocy,  przy ul. Naczelnej 12 A, nie narzekali na nudę.

Za nami pierwsze  wycieczki.   Pogoda dopisała i Uczestnicy mogli odwiedzić mieszkańców   Krakowskiego  Ogrodu Zoologicznego. Kolejne kroki skierowali do Muzeum Inżynierii Miejskiej gdzie mieli okazje zobaczyć   interaktywną wystawę edukacyjną  „Więcej Światła”   i samodzielnie eksperymentować ze światłem.

Wszystkim seniorom brakuje ruchu na świeżym powietrzu. Oprócz tradycyjnych już ćwiczeń ogólnousprawniających, które wpływają pozytywnie na poprawę zdrowia  i samopoczucia, korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych Beneficjenci, pod okiem fizjoterapeuty, udali się na  spacer z kijkami Nordic Walking. Dla wielu z nich taka forma aktywności to zdecydowanie coś nowego.  

Dbamy nie tylko o ciało, ale także i umysł Seniorów, codziennie trenując pamięć poprzez rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek.  

Uczestnictwo w Klubie daje również możliwość odkrycia w sobie nowych talentów. Podczas zajęć arteterapii  Uczestnicy wykonywali dekoracje z mikrogumy. Pod bacznym okiem terapeutów zgrzewali kwiatki przy pomocy żelazka. Następnie klejem na gorąco doklejali kolejno płatki kwiatowe. Wykonane kwiaty zostaną  oprawione w ramki, po czym ozdobią ściany klubowych pomieszczeń. 

Seniorzy rozpoczęli również pracę z gliną.  Powstały pierwsze gliniane zwierzęta, które na kolejnych zajęciach zostaną pomalowane. 

To tylko nieliczne formy aktywności, które oferujemy naszym Beneficjentom. Nie sposób wszystkiego opisać.  Seniorze jeśli chcesz spędzić aktywnie drugą połowę swojego życia, przyjdź do Klubu.  Na pewno nie będziesz żałował. 

Specjalistyczny Klub Samopomocy prowadzony jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  w Krakowie i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu   pt. „ W sile wieku 2”. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znaleźć można pod adresem internetowym:  

 https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=129899&_ga=2.119025417.1646989816.1621256490-1629275046.1506929166

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.  

 

nudzie mowimy nie - 6.jpg
Starszy Pan ubrany w granatowy sweter uczestniczący w zajęciach terapeutycznych w Klubie mających na celu pracę z gliną. Senior nakłada glinę do zielonej silikonowej formy, służącej do odlewania różnych rodzajów motyli i żółwi.
nudzie mwimy nie - 12.jpg
Starszy szpakowaty Pan w okularach ubrany w jasną koszule w szare pasy oraz ciemne spodnie podczas zajęć arteterapii. Senior siedząc przy stole wycina w glinie kształty ptaków.
nudzie mówimy nie  -1.jpg
Dwójka Seniorów podczas wycieczki w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym. Pogoda dopisuje. Starszy Pan, z laską w ręce oraz Pani ubrana w słomiany kapelusz, z niebieskim plecakiem na plecach, zwróceni są w kierunku klatki z papugami. W górnej części klatki na pniu drzewa siedzą dwie czerwone papugi.
nudzie mówimy nie - 2.jpg
Seniorka w siwych włosach ubrana w jasną bluzkę w różowe pasy ogląda stado antylop podczas wycieczki do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. W tyle widoczny struś
nudzie mówimy nie -11.jpg
Dwójka Seniorów na wycieczce w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym. Pani o jasnych włosach, ubrana w ciemne spodnie i bluzkę w kwiaty oraz Pan w niebieskiej koszuli w pasy pozują do zdjęcia razem z pawiem. Niebieski paw z dumnie rozłożonym barwnym ogonem zajmuje centralne miejsce na zdjęciu.
nudzie mówimy nie -3.jpg
Dwójka Seniorów uczestnicząca w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w Klubie Samopomocy Specjalistycznym, przy ul. Naczelnej 12 A w Krakowie. Szpakowaty Pan w okularach, ubrany w koszulę w szarą kratkę siedzi przy stole i czerwonym pisakiem rysuje. Naprzeciwko niego siedzi Pani ubrana w różowy sweter, która wycina nożyczkami kwiaty narysowane na kartce papieru.
nudzie mówimy nie -4.jpg
Podczas zajęć arteterapii prowadzonej w klubie Pani w siwych włosach ubrana w czarną bluzkę, wokół szyi mająca apaszkę w cętki wycina kwiaty z mikrogumy. Na stole, przy którym siedzi leży kilkanaście gotowych kolorowych kwiatów.
nudzie mówimy nie -5.jpg
Senior korzystający z siłowni na świeżym powietrzu znajdującej się w Parku Naczelna- Park Nad Sudołem. Osoba widoczna z tyłu, ubrana w jasny płaszcz, z czapeczką na głowie, która ćwiczy na stacjonarnym rowerku. W oddali widoczna osoba przyglądająca się ćwiczeniom.
nudzie mówimy nie -7.jpg
Seniorka w brązowych spiętych włosach, ubrana w bluzkę w cętki podczas zajęć terapeutycznych polegających na pracy z gliną. Pani siedząc przy stole wałkuje glinę. Pracy Seniorki przygląda się pracownik klubu.
nudzie mówimy nie -8.jpg
Grupa sześciu seniorów wraz z pracownikiem klubu podczas zajęć terapeutycznych prowadzonych w placówce. Państwo siedząc przy stolikach pracują z gliną. Na ich twarzach widać skupienie.
nudzie mówimy nie-zdjęcie główne.jpg
Nudzie mówimy NIE! – projekt „W sile wieku 2”
nudzie mowimy nie - 6.jpg
nudzie mwimy nie - 12.jpg
nudzie mówimy nie  -1.jpg
nudzie mówimy nie - 2.jpg
nudzie mówimy nie -11.jpg
nudzie mówimy nie -3.jpg
nudzie mówimy nie -4.jpg
nudzie mówimy nie -5.jpg
nudzie mówimy nie -7.jpg
nudzie mówimy nie -8.jpg
nudzie mówimy nie-zdjęcie główne.jpg
pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2021-06-01
Data aktualizacji: 2021-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź