MOPS rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Bezpłatna opieka wyręczająca: 14-dniowy pobyt dla seniorów

Jest to Bezpłatny Projekt Unijny realizowany na obszarze Miasta Krakowa i okolic skierowany do Seniorów. Jesteś opiekunem osoby niesamodzielnej? Projekt Centrum Wsparcia dedykowany jest właśnie Tobie! Zregeneruj siły i odpocznij od codziennych obowiązków — w międzyczasie zespół medyczny Dom Seniora Kraków ArmadaClinic przez okres do 14 dni otoczy profesjonalną opieką bliską Ci osobę. Bezpłatna opieka wyręczająca to program unijny, realizowany w ramach projektu: „Uruchomienie Centrum Wsparcia Nieformalnych Opiekunów Osób Niesamodzielnych - Topografów”. Wszystkie oferowane usługi świadczone są bezpłatnie i w całości pokrywane z funduszy unijnych.

Na czym polega bezpłatna opieka wyręczająca?

Projekt ma na celu odciążenie opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych, którzy każdego dnia podejmują trud opieki swoich bliskich. Pomagają im w codziennych obowiązkach oraz dbają nie tylko o ich zdrowie fizyczne, ale również psychiczne, w tym dobre samopoczucie. To faktyczna, realna i całkowicie bezpłatna opieka, realizowana przez okres do 14 dni. Kto może skorzystać z bezpłatnej pomocy? Głównymi beneficjentami programu unijnego są opiekunowie nieformalni osób niesamodzielnych, którzy przez okres do 14 dni zostaną wyręczeni i zastąpieni w codziennych obowiązkach, wynikających ze sprawowania opieki nad osobami niesamodzielnymi. Jest to czas, w którym będą oni mogli skorzystać z długo wyczekiwanego urlopu, załatwić pilne i od dawna odkładane sprawy, lub też zrelaksować się w zaciszu własnego domu. W międzyczasie zespół medyczny otoczy należytą opieką i wsparciem osobę niesamodzielną oraz przejmie wszystkie obowiązki opiekuna. W okresie wspominanych dwóch tygodni, w których sprawowana jest opieka zastępcza, osoba niesamodzielna przez cały czas przebywać będzie w Domu Seniora Kraków ArmadaClinic na ul. Topografów 11. Nie jest zatem konieczne, aby każdego dnia przywozić ją do placówki, a następnie odbierać. Co obejmuje wsparcie dla opiekunów? W ramach projektu opiekunowie osób niesamodzielnych mogą skorzystać z indywidualnych szkoleń w placówce lub miejscu zamieszkania. Są to spotkania, na których nauczą się wykorzystywania sprzętu rehabilitacyjnego, zasad pielęgnacji osoby leżącej, czy też doboru odpowiedniej diety.

Każdy z opiekunów będzie miał możliwość uzyskania wiedzy z dostępnych form dofinansowania i systemów wsparcia.

W jaki sposób pomagamy osobom niesamodzielnym?

Osobom niesamodzielnym zapewniamy 14-dniowy bezpłatny pobyt wraz z pełnym wyżywieniem, w odpowiednio przystosowanej placówce- Dom Seniora Kraków ArmadaClinic. Na miejscu gwarantujemy całodobową opiekę grona specjalistów: fizjoterapeutów, opiekunów medycznych, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, a także wsparcie medyczne i pomoc psychologiczną. Podopieczni mogą ponadto korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje obiekt. Jest to m.in. bardzo dobrze wyposażona sala rehabilitacyjna, biblioteka oraz kaplica. Gdzie realizowany jest projekt? Opieka Wytchnieniowa realizowana jest w: Dom Seniora Kraków ArmadaClinic. To specjalistyczna placówka, w pełni przystosowana do potrzeb osób starszych oraz niesamodzielnych lub z niepełnosprawnościami. Brak barier architektonicznych umożliwia każdemu podopiecznemu swobodne i co najważniejsze bezpieczne poruszanie się po całym obiekcie. Cały teren ośrodka jest dodatkowo ogrodzony i monitorowany, z czynną przez całą dobę recepcją. UWAGA: Nie jest wymagana grupa inwalidzka. Warunkiem jest aby osoba była niesamodzielna. Chcesz wziąć udział w projekcie? Skontaktuj się z nami telefonicznie! Dla osób zainteresowanych uruchomiliśmy specjalną infolinię pod numerem 12 444 57 88. Jesteśmy dostępni w godzinach 9:00-17:00. Zapraszamy do kontaktu! Dom Seniora Kraków ArmadaClinic Więcej informacji na stronie: www.opiekawyreczajaca.pl Więcej informacji na stronie: www.armadaklinik.pl WSZYSTKIE USŁUGI ŚWIADCZONE SĄ BEZPŁATNIE. PROJEKT TRWA 3 LATA Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Numer projektu: RPMP.09.02.03-12-0442/19 @MalopolskaFunduszeEuropejskie @EuRegioPolan

PDF

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2021-04-26
Data aktualizacji: 2021-05-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź