MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przyjmowanie wniosków PFRON

Ze względu na stale utrzymujący się, wysoki poziom zachorowań na COVID-19, jak również w związku z wprowadzonymi rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 2316) zaostrzonymi restrykcjami dotyczącymi m.in. przemieszczania się, związanymi z panującym stanem epidemii, chcąc zapewnić ciągłość pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa dotyczących kontaktu osobistego, wnioski o przyznanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do:

  1. turnusów rehabilitacyjnych;
  2. środków ortopedycznych;
  3. sprzętów rehabilitacyjnych;
  4. likwidacji barier architektonicznych;
  5. likwidacji barier w komunikowaniu się;
  6. likwidacji barier technicznych;

prosimy składać za pośrednictwem poczty.

 

Informujemy ponadto, iż w MOPS przy ul. Józefińskiej 14 dostępne  są skrzynki podawcze, do których można wrzucać wnioski o dofinansowanie. Skrzynki są umieszczone na drzwiach wejściowych do Ośrodka, znajdujących się zarówno przy ul. Józefińskiej, jak i przy ul. Węgierskiej. Dziennik podawczy MOPS jest  czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

 

Ponadto, w wypadku składania wniosków o dofinansowanie do środków ortopedycznych lub turnusów rehabilitacyjnych, wnioski mogą być składane za pośrednictwem udostępnionej przez PFRON platformy internetowej SOW, znajdującej się pod adresem: sow.pfron.org.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2020-12-30
Data aktualizacji: 2022-05-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź