Kluby Samopomocy otwarte w okresie pandemii- projekt „W sile wieku”

Kluby Samopomocy otwarte w okresie pandemii- projekt „W sile wieku”
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Miło nam poinformować, że pomimo trwającej pandemii,  Kluby Samopomocy prowadzone w ramach projektu „W sile wieku”  cały czas prowadzą swoją działalność.  Są otwarte i czekają na Seniorów!

Jako  Ośrodek stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem –  organizacji pracy klubów w dobie wprowadzonego reżimu sanitarnego. Priorytetem stało się dla nas zapewnienie bezpieczeństwa powracającym Seniorom oraz pracownikom.  Działamy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej  wprowadzając w każdej placówce niezbędne procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie zakażeniom.  Kluby wyposażyliśmy w termometry bezdotykowe pozwalające na codzienne monitorowanie stanu zdrowia podopiecznych oraz pracowników.   W pomieszczeniach  znalazły się  środki pozwalające na bieżącą dezynfekcję rąk wraz z instrukcją ich prawidłowego stosowania.  Pracownicy prowadzą zajęcia  używając środków ochrony indywidualnej w postaci przyłbic, maseczek i rękawiczek. Sale terapeutyczne zostały zorganizowane  w sposób  umożliwiający zapewnienie bezpiecznej odległości między Seniorami,  co spowodowało tym samym konieczność prowadzenia zajęć w mniejszych grupach. W dobie obecnego zagrożenia  promujemy wśród Uczestników zasady bezpieczeństwa i higieny oraz  stawiamy na większą aktywność   w terenie: zajęcia edukacyjno-informacyjne na łonie natury, ćwiczenia w pobliskich parkach, spacery z kijkami do nordic- walking oraz wycieczki po Krakowie.

Po cichu liczymy, że powoli wszyscy wrócimy do normalności. Normalności, która pozwoli nam zrealizować niedokończone pomysły, nie  stawiając przy tym żadnych ograniczeń!  Już jeden krok za nami: pokonaliśmy poczucie osamotnienia wśród Seniorów, wkraczając, jak dawniej, na drogę gwarancji  dobrego humoru i samopoczucia. A tego w naszych klubach nigdy nie brakowało!
I nigdy nie zabraknie!

Jeżeli czujesz się samotny, chcesz aktywnie spędzić czas czy też nawiązać nowe znajomości – zapraszamy do naszych klubów:

Klubu Samopomocy- Specjalistycznego:

  1. os. Krakowiaków 2 w Krakowie

 Klubów Samopomocy- Aktywizacyjnych:

  1. ul. Gdańska 5 w Krakowie,
  2. ul. Grzegórzecka 19/1-2 w Krakowie,
  3. ul. Bronowicka 19/5 w Krakowie,
  4. ul. Okulickiego 51/279 w Krakowie.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Klubie Samopomocy proszone są o złożenie Wniosku wraz z zaświadczeniem lekarskim w siedzibie Klubu lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:
(0-12) 356 -49 -81 bądź  (0-12) 356-49-82.

Uczestnictwo w placówce  jest całkowicie bezpłatne. 

 

Wniosek osoby ubiegającej się o uczestnictwo

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz