Rozszerzona pomoc psychologiczna dla osób zagrożonych przemocą i doświadczających przemocy – Rekrutacja do projektu- OIK Kraków.

Rozszerzona pomoc psychologiczna dla osób zagrożonych przemocą i doświadczających przemocy – Rekrutacja do projektu- OIK Kraków.
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie w terminie od 1 lipca 2020 r. do 31 marca 2023r. realizuje projekt pn.: „Rozszerzenie zakresu pomocy psychologicznej dla osób zagrożonych przemocą i doświadczających przemocy” finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. 

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby:  

- zagrożone przemocą oraz osoby doświadczające przemocy w bliskich relacjach rodzinnych i partnerskich,

- mieszkające, pracujące lub uczące się na terenie Krakowa. Pomoc skierowana jest do osób dorosłych, młodzieży i dzieci.

Zakres usług oferowanych odbiorcom obejmie diagnozę stanu psychicznego osoby, a następnie ustalenie adekwatnych do sytuacji form i zakresu pomocy psychologicznej.

W ramach projektu dla uczestników zaplanowano:

- spotkania terapeutyczne dla osób dorosłych i dzieci,

- spotkania terapeutyczne dla par i rodzin,

- grupę terapeutyczna dla dorosłych, w której udział rozpoczyna się dwudniowymi warsztatami integracyjnymi dla Uczestników grupy, odbywającymi się poza Krakowem,

- grupa terapeutyczno-edukacyjna dla dzieci, w której udział rozpoczyna się dwudniowymi warsztatami integracyjnymi dla Uczestników grupy, odbywającymi się poza Krakowem,

- konsultacje psychiatryczne dla uczestników projektu,

- konsultacje terapeutyczne w językach angielskim i francuskim.

Forma pomocy dobierana jest indywidualnie po przeprowadzeniu wstępnej diagnozy.

Zasady rekrutacji uwzględniają politykę równych szans.

Zachęcamy wszystkie osoby, których dotyczy problem przemocy, do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej w projekcie. Aby zapisać się lub uzyskać więcej informacji dotyczących Projektu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem całodobowym 12 421 92 82 oraz w godz. 8:00-20:00 pod numerem 502 273 430 a także mailowo: sekretariat@oik.krakow.pl.

Udział w Projekcie jest  BEZPŁATNY.

ZAPRASZAMY! 

Tagi: przemoc, OIK

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz