MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc żywnościowa dla osób potrzebujących w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 (FEPŻ)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie informuje, że na przełomie kwietnia/maja podmioty dystrybuujące żywność na terenie Krakowa rozpoczną wydawane paczek w ramach  Podprogramu 2023. Do tej pomocy kwalifikują się osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i osiągają dochody nieprzekraczające 265% kryterium dochodowego z ustawy o pomocy społecznej, tj. 2 056,40 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 1 590,00 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Głównym celem programu jest udzielenie wsparcia osobom potrzebującym poprzez cykliczne udzielanie pomocy w formie paczek żywnościowych oraz umożliwienie udziału w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach dotyczących m.in. przygotowywania posiłków, dietetyki i zdrowego żywienia, zarządzania budżetem domowym, zapobiegania marnowaniu żywności.

W ramach Podprogramu zaplanowano wydawanie następujących produktów:

  • artykuły warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy),
  • artykuły skrobiowe (makaron, mąka pszenna, kasza jęczmienna, płatki owsiane, herbatniki, kwa zbożowa),
  • artykuły mleczne (mleko UHT, ser),
  • artykuły mięsne (konserwy mięsne i rybne, pasztet),
  • a także cukier, olej rzepakowy i dania gotowe typu fasolka po bretońsku.

Warunkiem skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach aktualnie realizowanego Podprogramu jest otrzymanie skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, które wydawane jest na podstawie oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku. Skierowania po pomoc żywnościową są wydawane przez wszystkie Filie MOPS właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osób/rodzin - Znajdź filię - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie (mops.krakow.pl)

Na terenie Krakowa żywność jest dystrybuowana przez organizacje partnerskie Banku Żywności, Polski Komitet Pomocy Społecznej i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościowa 2021-2027 (FEPŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

 

pasek - Fundusze Europejskie, Pomoc Żywnościowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2024-03-25
Data aktualizacji: 2024-03-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź