MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Szkolenie pn. "Zmiana przepisów z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej" - rekrutacja

Belka wzmocnienie

 

W ramach projektu „Wzmocnienie systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec seniorów i osób niepełnosprawnych w Krakowie”, realizowanego w partnerstwie z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” (projekt finansowany jest ze środków norweskich i środków krajowych Programu „Sprawiedliwość”) zapraszam członków krakowskiego Zespołu Interdyscyplinarnego, członków grup diagnostyczno-pomocowych oraz specjalistów realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej w szczególności wobec osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami do udziału w 1 dniowym (8 godzin dydaktycznych) szkoleniu z zakresu zmian przepisów prawa w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej. Podczas spotkania zostaną poruszone poniższe obszary:

- omówienie przepisów prawa wprowadzonych ustawą z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw:

- omówienie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 września 2023 r. w sprawie procedury „Niebieskie Karty” oraz wzorów formularzy „Niebieska Karta”,

- praktyczne aspekty pracy Zespołów Interdyscyplinarnych oraz grup diagnostyczno – pomocowych,

- realizacja procedury „Niebieskie Karty”,

- dyskusja, pytania uczestników szkolenia.

Szkolenie w formie on-line przeprowadzi dr Grzegorz Wrona (http://adwokatwrona.waw.pl/).

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz nazwę reprezentowanej instytucji należy przesłać na adres szkolenia.ppwr@mops.krakow.pl do 29.02.2024 r. Proszę również o wskazanie preferowanej grupy:

Grupa I – 12.03.2024 r.

Grupa II – 13.03.2024 r.

Grupa III – 26.03.2024 r.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Ewa Szczypczyk-Ścisło
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2024-02-21
Data aktualizacji: 2024-02-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź