MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nikt nie zasługuje na przemoc!- audycja w Radiu Kraków

Belka MOC

   Zapraszamy do wysłuchania audycji pn. Nikt nie zasługuje na przemoc! w Radiu Kraków w ramach audycji „Pierwszy Krok” Nikt nie zasługuje na przemoc! (radiokrakow.pl)

   Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie realizuje projekt pn. „MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i krajowych. Partnerami projektu są Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Krakowska Fundacja Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii”.

   Jednym z elementów realizowanego projektu jest podejmowanie działań mających na celu podniesienie świadomość i wrażliwości społecznej na temat znaczenia dobrych relacji jako czynnika chroniącego przed wystąpieniem przemocy domowej. Działania te mają na celu rozwój funkcjonującego lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy.

   W ramach projektu „Moc Relacji” zostało otwarte Centrum dla Rodzin, w którym oferowane wsparcie ma na celu poprawę jakości relacji pomiędzy partnerami (związki formalne i nieformalne) co w sposób bezpośredni może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka wystąpienia przemocy w rodzinie. W celu doboru właściwych metod i form wsparcia pracownicy Centrum dla Rodzin wykorzystują Narzędzie Oceny Ryzyka Relacyjnego, umożliwiające identyfikację stopnia zagrożenia wystąpienia przemocy domowej wynikającego ze złej jakości relacji w rodzinie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Ewa Szczypczyk-Ścisło
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2023-05-26
Data aktualizacji: 2023-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź