MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc żywnościowa dla osób potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie informuje, że w związku ze zmianą od 15 maja 2023 r. kwot kryterium dochodowego do pomocy żywnościowej  kwalifikują się aktualnie osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i osiągają dochody nieprzekraczające 235% kryterium dochodowego z ustawy o pomocy społecznej, tj. 1 823,60 zł netto w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 1 410,00 zł netto w przypadku osoby w rodzinie.

Głównym celem programu jest udzielenie wsparcia osobom potrzebującym poprzez cykliczne przekazywanie paczek żywnościowych oraz umożliwienie udziału w działaniach towarzyszących, które mają formę bezpłatnych szkoleń i warsztatów dotyczących: przygotowywania posiłków, dietetyki i zdrowego żywienia, zarządzania budżetem domowym, zapobiegania marnowaniu żywności.

W 2023 roku w ramach kolejnego Podprogramu PO PŻ zaplanowano wydawanie następujących produktów żywnościowych: cukier, makaron, mleko UHT, olej rzepakowy, powidła śliwkowe i konserwa mięsna (szynka drobiowa).

Warunkiem skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach aktualnie realizowanego Podprogramu PO PŻ jest otrzymanie skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, które wydawane jest na podstawie oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku. Skierowania po pomoc żywnościową są wydawane przez wszystkie Filie MOPS właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osób/rodzin - https://www.mops.krakow.pl/znajdz-filie

Na terenie Krakowa żywność jest dystrybuowana przez organizacje partnerskie Banku Żywności, Polski Komitet Pomocy Społecznej i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2023-05-25
Data aktualizacji: 2023-05-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź