MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”- nowy projekt w MOPS

Belka MOC

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie przystąpił do realizacji projekt pn. „MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”  w ramach Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Partnerami projektu są Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Krakowska Fundacja Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii”, a jego realizacja została zaplanowana do 31 grudnia 2023 roku.

Projekt kierowany jest dla rodzin i par (związki formalne i nieformalne) oraz rodziców wychowujący dzieci, także w opiece naprzemiennej. Projekt ma na celu poprawę i wzmacnianie relacji, co w konsekwencji zmniejsza ryzyko występowania przemocy domowej.  Poprawa umiejętności relacyjnych, a także świadomość społeczna znaczenia dobrych relacji to główne założenia, które będą realizowane w projekcie w sposób praktyczny.  Obejmować one będą zarówno  przeprowadzenie szkoleń dla specjalistów,  ale także służyć będą wzmacnianiu systemu przeciwdziałania przemocy domowej oraz rozwijaniu współpracy interdyscyplinarnej. W drugiej połowie marca 2023 roku  uruchomione zostanie Centrum dla Rodzin, które oferować będzie usługi z obszaru wsparcia relacyjnego. Placówka mieścić się będzie przy ulicy Głowackiego 4/11-12 i dostępna będzie  godzinach 8.00-20.00 od poniedziałku do piątku, aby umożliwić skorzystanie z oferowanych usług jak najszerszej liczbie odbiorców. Istotnym elementem jest fakt, że rodziny, pary będą mogły zgłaszać się z własnej inicjatywy lub zostać skierowane w celu skorzystania z oferowanego pakietu usług. Zadaniem zatrudnionych specjalistów będą działania w kierunku poprawy i wzmacniania relacji, budowanie bliskości, kształtowania umiejętności komunikacyjnych i wychowawczych , rozwiązywania konfliktów. Będzie to realizowane poprzez:

·         poradnictwo psychologiczne,

·         terapię wielorodzinną, małżeńską/par/rodzinną,

·         poradnictwo rodzinne, socjalne,

·         grupę wsparcia dla matek i ojców,

·         szkołę dla rodziców,

·         warsztaty dla par oczekujących narodzin dziecka,

·         warsztaty dla par przygotowujących się do rodzicielstwa,

·         grupę psychoedukacyjną dla rodziców,  

·         konsultacje indywidualne, warsztaty grupowe z obszaru profilaktyki uzależnień.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać u Koordynatora Implementacji Modelu Marty Szmuk (marta.szmuk@mops.krakow.pl, tel. 660 660 811).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Ewa Szczypczyk-Ścisło
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2023-02-27
Data aktualizacji: 2023-03-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź