MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kolejny remont mieszkania w Nowej Hucie!

W ramach „Programu Aktywności Lokalnej Na Skarpie” i akcji „Trzy Kolory” w maju br. w Nowej Hucie wykonano kolejny remont mieszkania jednej z potrzebujących osób. To już trzydziesty czwarty lokal wyremontowany w ramach akcji. Tym razem dzięki serdeczności i zaangażowaniu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie pomoc otrzymał niepełnosprawny mężczyzna, podopieczny Filii Nr 1 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Uczniowie w ramach praktyk zawodowych wykonali prace remontowo-malarskie oraz prace porządkowe w wytypowanym do programu mieszkaniu. Wykonane prace remontowe były pierwszymi w tym lokalu od wielu lat, co znacząco wpłynęło na poprawę warunków mieszkaniowych niepełnosprawnego, głuchoniemego mężczyzny, który ze względu na własne  ograniczenia oraz trudną sytuację finansową nie miał możliwości wykonania prac remontowych we własnym zakresie. Materiały i farby niezbędne do przeprowadzenia remontu przekazało Stowarzyszenie Piękne Anioły.

Wyrazy uznania należą się Bartoszowi Mączyńskiemu, Erykowi Targoszowi i Pawłowi Sobasie oraz Pawłowi Moliszewskiemu - uczniom Zespołu Szkół Zawodowych HTS o specjalności Monter Zabudowy i Robót Wykończeniowych w Budownictwie, za ich postawę i staranność z jaką przystąpili do realizacji prac remontowych.

Po raz kolejny podziękowania składamy także dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych w Krakowie, ul. Złota Jesień, Panu Mirosławowi Ziarkowi za przychylność i wsparcie idei oraz Panu Mariuszowi Turnakowi przedstawicielowi firmy Minarex za zaangażowanie oraz koordynację działań.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2022-05-31
Data aktualizacji: 2022-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź