MOPS rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wolontariusze pomagają dzieciom z rodzin zastępczych

Dzieci przebywające w rodzinach zastępczych spokrewnionych i niezawodowych, jak co roku, mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy, którzy pomagają im wyrównywać braki edukacyjne oraz wskazują konstruktywne sposoby spędzania czasu wolnego. Wolontariat realizowany jest w zależności od preferencji wolontariusza i rodziny zastępczej oraz ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w miejscu zamieszkania rodziny, wolontariusza lub w formie zdalnej.  Od kilku lat z Zespołem ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej współpracuje trójką wolontariuszy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pani Halina Nowacka pomaga uczniom szkół średnich w nauce j. polskiego, Pani Barbara Majkowska dzieciom mającym trudności z opanowaniem j. angielskiego, natomiast Pani Danuta Tiahnybok przygotowuje naszą młodzież do matury z matematyki prowadząc cotygodniowe zajęcia, w odróżnieniu od pozostałych wolontariuszek, w siedzibie Zespołu przy ul. Na Kozłówce 10.

W tym roku z pomocy wolontariuszy skorzystało już prawie 45 dzieci. Wszystkim wolontariuszom za okazane serce, poświęcony czas i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej pozyskuje  wolontariuszy dla dzieci będących pod jego opieką z Punktu  Aktywności  Lokalnej, os. Na Skarpie 35 (wolontariat@mops.krakow.pl , tel. 608 052 409) oraz Dzieła Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera, ul. Rajska 10 (wolontariat@dpd.pl, tel. 12-631-03-04). Wszystkich zainteresowanych wspieraniem dzieci z pieczy zastępczej zachęcamy do kontaktu z powyższymi punktami.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Ewa Szczypczyk-Ścisło
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2021-10-08
Data aktualizacji: 2021-10-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź