Komunikat archiwalny

Młodzieżowe Dni Wolontariatu

Młodzieżowe Dni Wolontariatu
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

W dniach 4-6 grudnia 2019 roku odbyły się I Młodzieżowe Dni Wolontariatu organizowane przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Do udziału został zaproszony również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

Ze strony Ośrodka w programie znalazły się:

- w dniu 4 grudnia zajęcia z ceramiki prowadzone przez wolontariuszkę w lokalu Programu Aktywności Lokalnej  Mistrzejowice przy ul. Kuczkowskiego 3/2U,

- w dniu 5 grudnia spotkanie informacyjne z udziałem przedstawiciela Stowarzyszenia Małopolskie Centrum Wolontariatu p. Agnieszki Iwan, pracowników socjalnych realizujących zadania metodą streetwork z młodzieżą p. Łukasza Kisiela i osobami bezdomnymi p. Łukasza Filka. Uczestnikami byli uczniowie rekrutujący się ze szkolnych grup wolontariatu, którzy zostali zapoznani z organizacją wolontariatu z uwzględnieniem obszarów realizowanych w MOPS przez p. Małgorzatę Natkaniec. Miejscem spotkania był Program Aktywności Lokalnej Na Skarpie na os. Na Skarpie 35.

I Młodzieżowe Dni Wolontariatu objęły spotkania, warsztaty oraz szkolenia organizowane przez różne instytucje i organizacje, stwarzające okazję do rozwijania umiejętności interpersonalnych, pracy w grupie przy inicjatywach społecznych czy angażowania się w wolontariat lokalny. Była to okazja dla młodych ludzi do nawiązania nowych znajomości oraz poznania szerokiego wachlarzu propozycji wolontariatu, realizowanego w Krakowie przez jednostki miejskie oraz organizacje pozarządowe.

Podsumowanie całej inicjatywy odbyło się 6 grudnia w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. Św. Wawrzyńca 15 z udziałem Z-cy Prezydenta Miasta Krakowa Pana Andrzeja Kuliga, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Pani Elżbiety Kois-Żurek, W-ce Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Pana Sławomira Pietrzyka. Osobom angażującym się w wolontariat oraz instytucjom promującym jego ideę zostały złożone podziękowania, przedstawione zostały również plany współpracy na najbliższe lata.  

Więcej informacji: https://mlodziez.krakow.pl/i-mlodziezowe-dni-wolontariatu/

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz