MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogólne

Paczki świąteczne dla rodzin

Komunikat archiwalny 2017-04-13

Program Aktywności Lokalnej Na Skarpie we współpracy z Mops Filią Nr 4 w dniach 10-12 04.2017 roku realizował kolejny etap doraźnego projektu socjalnego „Wszystkiego Dobrego” skierowanego do rodzin wielodzietnych oraz niepełnych.

Warsztaty samoobrony i asertywności WenDo

Komunikat archiwalny 2017-04-21

W dnia 1 i 2 kwietnia 2017 roku odbyły się pierwsze warsztaty WenDo dla dziewcząt realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Przeprowadzenie warsztatu było możliwe dzięki głosom krakowianek i krakowian w III Edycji Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku. Projekt został zgłoszony przez jedną z uczestniczek Programu Aktywności Lokalnej Stare Podgórze/ Zabłocie, jako zadanie o charakterze ogólnomiejskim. Zwycięski projekt zakładał realizację 10 warsztatów samoobrony i asertywności Wendo dla 120 dziewcząt w wieku od 11 do 15 lat. Warsztaty WenDo będą prowadzone w dwóch semestrach szkolnych: kwiecień-maj 2017 oraz październik-grudzień 2017. Edycja wiosenna warsztatów cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nabór do grup wiosennych został zamknięty. W pierwszym spotkaniu warsztatowym wzięło udział 12 dziewcząt w wieku gimnazjalnym.

Spotkanie świąteczne rodzin zastępczych

Komunikat archiwalny 2017-04-12

Dnia 10.04.2017 roku  zawodowe rodziny zastępcze uczestniczyły w świątecznym spotkaniu w Hotelu Qubus. Pani Jolanta Chrzanowska, Zastępca Dyrektora MOPS ds. pomocy specjalistycznej,  złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych a rodziny przekazały życzenia dla pracowników MOPS

Debata dotycząca bezpieczeństwa osób starszych

Komunikat archiwalny 2017-04-13

Komisariat Policji IV w Krakowie w dniu 19 kwietnia 2017 roku o godz. 17:00 w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości przy Al. Kijowskiej 14 w Krakowie organizuje DEBATĘ SPOŁECZNĄ dotyczącą bezpieczeństwa osób starszych.

Kluby Samopomocy w ramach projektu „W sile wieku”

Komunikat archiwalny 2017-04-12

W dniu 11 kwietnia 2017 roku w działającym od marca Klubie Samopomocy Specjalistycznym odbyło się spotkanie z dziennikarzami, w którym uczestniczył Andrzej Kulig Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta. Klub został uruchomiony w ramach projektu „W sile wieku” i jest odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców w wieku senioralnym. Gmina Miejska Kraków pozyskała środki finansowe na realizację projektu pn.: W sile wieku, z środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 .

Cykliczne Wyjścia do Instytucji Kultury

Komunikat archiwalny 2017-07-27

Na przełomie maja i czerwca 2017 roku uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej ,,Azory” zwiedzili pięć miejsc kultury w ramach cyklicznych wyjść do muzeów na terenie miasta Krakowa.

Piknik Świętojański

Komunikat archiwalny 2017-06-28

24 czerwca 2017 roku w ogrodach plebanii Parafii Świętego Grzegorza w Ruszczy odbył się Piknik Świętojański. Organizatorami imprezy plenerowej były Stowarzyszenie „Bezpieczna Ruszcza” oraz Program Aktywności Lokalnej „Razem Zmieniamy” w Ruszczy. Piknik odbył się  dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Kraków Nowa Huta. W trakcie imprezy można było skorzystać z bogatej oferty strefy gastronomicznej, m.in. dania z grilla, ciasta, chleb ze smalcem, wata cukrowa.

Akcja „Drugie życie rzeczy”

Komunikat archiwalny 2017-06-29

W dniach 22 – 26 maja 2017 roku  trwała II edycja Tygodnia Ekologii na Uniwersytecie Ekonomicznym. W ramach tej edycji, między innymi, została zorganizowana we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie, akcja charytatywna „Drugie życie rzeczy”. Akcja polegała na przygotowaniu ponad dwudziestu gotowych kompletów eleganckiej odzieży dla kobiet objętych pomocą MOPS Filia nr 1. Odzież skompletowały pracownice naukowe Uniwersytetu. Wszystkie zestawy były dopasowane kolorystycznie i zawierały kompletny stój – czysty, wyprasowany a przede wszystkim spełniający obecne standardy modowe.

Czerwcowe pikniki

Komunikat archiwalny 2017-07-12

Czerwiec był niezwykle pracowitym miesiącem w Dziale Rewitalizacji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie . Wykorzystując sprzyjającą aurę oraz wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców animatorki i animatorzy Działu organizowali lub współorganizowali pikniki i inne wydarzenia plenerowe na terenie Krakowa. Odbyło się 7 pikników na terenach objętych działaniami Programów Aktywności Lokalnej.

Program Aktywności Lokalnej „NA SKARPIE”

Komunikat archiwalny 2017-07-14

Program Aktywności Lokalnej na osiedlu Na Skarpie 35 wspólnie z mieszkańcami zorganizował przestrzeń, do której można przyjść w wolnym czasie, porozmawiać przy kawie, zagrać w tenisa stołowego czy w piłkarzyki.

Organizowane są także w tym miejscu  różne zajęcia, m.in. warsztaty plastyczne, fitness, pilates, warsztaty aranżacji wnętrz.

W PALu jest świadczone poradnictwo psychologiczne, doradcy zawodowego. Osoby doświadczające trudności, kryzysów mogą tutaj uzyskać wsparcie specjalistów.

Animatorzy PAL wspierają także  inicjatywy lokalne, które przyczyniają się do poprawy jakości życia społeczności.

Znajdź