MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zdjęcie przedstawia dwie kobiety i mężczyznę wręczającego im kwiaty.

Dzień Kobiet 06.03.2020

2023-02-22

Tego dnia celebrowaliśmy święto wszystkich kobiet. Adresatkami były nasze Mieszkanki i Pracownice, a nad tworzeniem programu najbardziej napracowali się Panowie. Tego dnia dla żadnej z przedstawicielek płci pięknej nie zabrakło kwiatka. W wypełnionej do granic możliwości Kuźni śpiewaliśmy romantyczne i żartobliwe piosenki, deklamowaliśmy stosowną poezję i opowiadaliśmy dowcipy.

 

Plakat informacyjny - na nim rysunek pary tanecznej , złote konfetti i szklana kula, od której odbija się kolorowe światło.

Bal karnawałowy 30.01.2020

2023-02-22

Jak co roku sekcja terapii naszego Domu zorganizowała Bal Karnawałowy dla Mieszkańców oraz zaproszonych gości z innych DPS-ów. Konkursy, zabawy i oczywiście muzyka taneczna zachęcały uczestników do wspólnej zabawy. Nie mniej pozostaniem przy stołach gościnnych kusiły smakołyki serwowane przez Dział Żywienia. Całość tegorocznego wydarzenia poprowadził dyżurny wodzirej p. Janusz. Na zakończenie otrzymaliśmy od naszych Gości serdeczne podziękowania za ciepłe przyjęcie i prawdziwie karnawałową atmosferę.

Zdjęcie przedstawia tańczące dzieci oraz czterech kolędników: aniołka, króla oraz dwóch pasterzy, jeden z nich jest  w stroju góralskim i gra na gitarze. W tle dekoracja z papierowych serc i kwiatów

Kolędowanie w Czernichowie 27.01.2020

2023-02-22

Jak co roku byliśmy z kolędą w zaprzyjaźnionym przedszkolu w Czernichowie. Wspólnie z dziećmi śpiewaliśmy kolędy. Nie zabrakło  również  radosnego tańca w wykonaniu dzieci. Zostaliśmy również ugoszczeni herbatką i ciastem. Już czekamy na kolejne spotkanie ze znajomymi Milusińskimi.


Zdjęcie przedstawia świątecznie udekorowaną salę wypełnioną publicznością oraz występujących  kolędników:  górala, króla, aniołka, śmierć i diabła

Gore gwiazda Jezusowi 22.01.2020

2023-02-22

W zorganizowanym przez nasz Dom spotkaniu muzyczno-integracyjnym wzięły udział zaproszone krakowskie DPS-y. Tradycyjnie  spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego składania życzeń przy łamaniu się opłatkiem. W programie wystąpiły grypy kolędnicze z domów przy ulicach: Łanowej 39 i 41, Nowaczyńskiego, Sołtysowskiej, Krakowskiej. Niezwykłego klimatu panującego na sali dopełniały stylowe stroje uczestników. Każdy Dom zaprezentował wybraną kolędę. Podczas wydarzenia nie zabrakło mini poczęstunku.

Znajdź