MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Dzieci przedszkolne podczas występu na scenie

15 maja 2024 - Majówka na Łanowej

2024-05-23

Piknik organizujemy już od kilku lat. Jednak jego tegoroczna odsłona była wyjątkowa ze względu na rozmach jaki mu towarzyszył. Po raz pierwszy pojawiła się zadaszona scena, namioty dla publiczności, piknikowe atrakcje. Byliśmy przygotowani do przyjęcia kilkuset osób. Majówka rozpoczęła się od powitania przez Dyrektor Domu Renatę Gałkę uczestników i gości. Wśród nich byli Mieszkańcy zaproszonych krakowskich Domów, dyrektorzy placówek, a także radni Dzielnicy XIII, która współfinansowała imprezę.  Oficjalnego otwarcia „Majówki na Łanowej” dokonała Marzena Samek, wicedyrektor MOPS.

Uczestnicy Majówki
Jubilaci oraz goście spotkania

12 kwietnia 2024 - 101 urodziny Państwa Heleny i Jerzego

2024-04-22

12 kwietnia uczestniczyliśmy w historycznym wydarzeniu. 101 lat życia obchodzili Wielce Szanowni Jubilaci, nasi Mieszkańcy Pani Helena i Pan Jerzy. Z tej okazji przygotowaliśmy okolicznościowe spotkanie, w którym uczestniczyli Mieszkańcy oraz bliskie Jubilatom osoby. Nie zabrakło  okolicznościowego salutu, pięknych kwiatów, lampki Piccolo, tortu i słodyczy.

Wspólna fotografia uczestników turnieju

10 kwietnia 2024 - Domowy Turniej Darta

2024-04-22

Dart czyli popularnie „rzutki” zadomowiły się u nas na dobre. Już po raz ósmy spotkaliśmy się, by rywalizować. Oczywiście, jak w każdej konkurencji sportowej ważne są wyniki, ale w naszym Domu jeszcze ważniejsza jest wzajemna integracja Mieszkańców i pracowników na poziomie innym niż ten codzienny. Jeśli sport to również sportowe wyniki. I tak w kategorii Mieszkańców zwyciężyli i stosowne nagrody otrzymali, w kolejności zajmowanych miejsc panowie Andrzej, Jacek i Krzysztof. W kategorii pracowników zwyciężyła pani Agata z Księgowości. To była wspaniała zabawa, prawdziwie sportowa, ale odziana niezwykłą dawką humoru. Ach, zapomnieliśmy dodać, że w wolnej chwili były lody, kawa i słodycze!

Wokalista śpiewająca pośród publiczności

7 kwietnia 2024 - Koncertowe przedpołudnie

2024-04-22

Czy możemy u Was zrobić koncert? Takie pytanie zadał Piotrek Bzowski, pracownik Domu przy ul. Sołtysowskiej. A, że to artysta z krwi i kości, odpowiedź nie mogła być inna jak TAK! I w ten sposób sobotę 7 kwietnia, w naszej strefie rekreacyjnej, zagrał i zaśpiewał Zespół DeKaDe. W muzycznym programie zatytułowanym „Powróćmy jak za dawnych lat” znalazły się znane  retro piosenki. Utrzymane w niecodziennym dla Mieszkańców stylu, bo lekko jazzującym, zapraszały do ich nucenia, czy wspólnego z Zespołem śpiewania. To artystyczne przedpołudnie z pewnością pozostanie w pamięci koncertowej publiczności. Piotrze ! Dziękujemy i zapraszamy do nas z kolejnym projektem!

Pracownicy i Mieszkańcy wraz  księdzem kapelanem podczas obrzędu poświęcenia pokarmów

30-31 marca - Wielkanocnie…

2024-04-19

W Wielką Sobotę tradycyjnie w naszym Domu odbyło się błogosławieństwo pokarmów.  Następnego dnia, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Mieszkańcy i personel licznie uczestniczyli we Mszy Świętej, którą sprawował nasz kapelan ksiądz Eugeniusz, posługiwał pan Stasiu, a oprawił muzycznie pan Janusz.

Uczestnicy podczas nabożeństwa

29 marca 2024 - Domowa Droga Krzyżowa

2024-04-17

W Wielki Piątek uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, która wiodła korytarzami Domu. Nabożeństwu przewodniczył ks. Eugeniusz. Wzdłuż Drogi, na kolejnych stacjach, czekali Mieszkańcy, którzy w swych rękach trzymali grafiki przedstawiające stacje, a pracownicy oraz pani Kazia czytali teksty rozważań. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zarówno dla Mieszkańców jak i pracowników jest szczególnym doświadczeniem.

Uczestnicy spotkania w trakcie powitania
Uczestnicy nabożeństwa
Panie śpiewające piosenkę dla mężczyzn

11 marca 2024 - Dzień Mężczyzn

2024-04-10

Tuż po Dniu Kobiet w kalendarzu pojawia się Dzień Mężczyzn. Z tej okazji Panie pracujące w naszym Domu zaprosiły męska część załogi do sali widowiskowej na salut okolicznościowy . Tam zaśpiewały autorska piosenkę a potem tradycyjne 100 lat, podały kawkę i ciasteczko. Każdy pan otrzymał również coś słodkiego. Było naprawdę, ale to naprawdę  bardzo miło i radośnie !!! Jeszcze tego samego dnia parę pań wraz Dyrektorem Domu udało się do Mieszkańców, by obdarować Ich słodkimi upominkami.

Znajdź