MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

pokój w domu, a w nim kobieta siedząca w fotelu rehabilitacyjnym oraz kapłan udzielający jej sakramentu namaszczenia chorych.

XXIX Światowy Dzień Chorego 11.02.2021

2023-02-27

W ramach projektu "Sercem Wspieram misje" zaprosiliśmy Mieszkańców domów  pomocy społecznej z całej Polski do wspólnej łączności duchowej tworząc  Modlitewny Most  wypraszając łaskę zdrowia dla wszystkich chorych. W programie przeżywania tego szczególnego dnia znalazło się: odczytanie Listu Papieża Franciszka kierowanego do chorych, modlitwa o uzdrowienie  oraz udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych. Całość poprowadził ks. Eugeniusz i koordynator projektu p. Janusz.

Zdjęcie przedstawia kolędników idących korytarzem. W kolejności pasterz z gwiazdą, pastereczka z fletem, król, śmierć trzymająca kosę, diabełek z widłami  i góral z gitarą.

Domowe kolędowanie 28.01.2021

2023-02-27

Kolędy i pastorałki  w polskiej tradycji  zajmują szczególne miejsce.
W naszym Domu śpiewamy je tak często jak to tylko możliwe. Co roku kolędnicy też odwiedzają Mieszkańców. Tegoroczny orszak, ze względu na obostrzenia nie wchodził do pokojów,  lecz zatrzymywał się u ich wejścia, gdzie w progu witali go Gospodarze serdecznie dziękując za śpiew i życzenia.

w dwóch kolumnach imiona i fotografie osób występujących w jasełkach. Po lewej stronie w kolejności od góry diabełek, pastereczka, góral, śmierć. Po lewej od góry aniołek, pasterz, gwiazdor, król

Łanowskie Jasełka 26.01.2021

2023-02-27

Jasełka są nieodłączną częścią tradycji i obrzędowości związanej ze  Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku postanowiliśmy je przygotować tym bardziej, że p. Henryk jakiś czas temu napisał scenariusz.

Zdjęcie przedstawia Św. Mikołaja obejmującego ramieniem starszą , uśmiechnięta kobietę  trzymającego  pastorał i upominek – czekoladę.

Spotkanie ze „Św. Mikołajem” 07.12.2020

2023-02-22

Kto czekał, to się doczekał…Około południa, w poniedziałek, w asyście Aniołka odwiedził nasz Dom Św. Mikołaj. Oczywiście miał ze sobą coś słodkiego. Nie brakowało uśmiechów, miłych gestów, podziękowań i serdecznych życzeń.

 

Na tle chmur wizerunek Jezusa Miłosiernego oraz logo projektu „Sercem wspieram misje” w postaci czerwonego serca ,
a w  nim z nim litery SWM.

Most modlitewny 04.12.2020

2023-02-22

Po raz trzeci w tym roku Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w ogólnopolskim Moście modlitewnym polskich Domów Pomocy Społecznej . Tym razem wspólnie odmawialiśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego wypraszając  potrzebne łaski szczególnie te związane z pandemią koronawirusa. Most modlitewny połączony  został z corocznym, odbywającym się w naszym Domu Dniem Wspólnotowym projektu „Sercem wspieram Misje”. Moderatorami tego duchowego spotkania byli kapelan projektu ks. Eugeniusz, oraz koordynator p. Janusz. Swojego muzycznego wsparcia udzieliła p. Gloria. Nasi Mieszkańcy mogli uczestniczyć we wspólnej modlitwie dzięki transmisji przez domowy radiowęzeł.

Zdjęcie przedstawia 7 uśmiechniętych osób w wieku senioralnym osób trzymających czerwone serca. Po środku poziomy czerwony pasek z napisem „Dziękujemy, że Jesteście”

Dzień Pracownika Socjalnego 20.11.2020

2023-02-22

W przeddzień Święta Pracownika Socjalnego  została odprawiona Msza Św. w intencji Pracowników. Po niej z naszej domowej rozgłośni popłynęła  okolicznościowa audycja. Były podziękowania i życzenia również w formie audio dla wszystkim Pracowników oraz okolicznościowy  program, w którym swoje zdolności zaprezentowali pp. Ewa, Henryk i Stanisław recytując poezję i aforyzmy tematyczne. Muzycznie audycję oprawili piosenkami pp. Gloria i Janusz. Choć obchody odbyły się on-line, to były naprawdę udane,  serdeczność i życzliwość była na prawdę odczuwalna.

Zdjęcie przedstawia mężczyznę w stylowym stroju epokowym z XVIII w. Przed nim leżą książki a po ich lewej stronie stoi nieduży biały flakon z różowymi kwiatami i strusim piórem.

Konkurs recytatorski 03.07.2020

2023-02-22

Poezja Ignacego Krasickiego była przedmiotem konkurs organizowanego przez DPS ul. Helclów. Nasz Dom reprezentował pan Henryk, który przedstawił "Czaplę, ryby i raki". Na planie filmowym, bo recytację należało zapisać w formie pliku audio-video,  spędziliśmy cały poranek bawiąc się świetnie przy realizacji filmu. Trwający niewiele ponad 2 minuty film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem całej naszej załogi.

Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą grupę osób z których  dwie kobiet i pięciu mężczyzn to laureaci plebiscytu kolejne pięć to personel Domu.

Gala plebiscytu „Dobry Sąsiad” 30.06.2020

2023-02-22

Podczas  tegorocznej Gali uhonorowano tytułem „Dobry Sąsiad” ośmioro Mieszkańców:   panie Apolonię, Ewę i Wandę oraz panów  Piotra, Kazimierza, Zbigniewa oraz dwóch panów Andrzejów. Uroczystość odbyła się w domowym ogrodzie, gdzie nie milkły rozmowy o przyjaźni i radosny śpiew.

Zdjęcie przedstawia młodą kobietę trzymającą fotografię, na której są uczestnicy konkursu z przygotowanym przez nich wiankiem. W tle tablica z fotografiami nadesłanych prac konkursowych.

Wianek Świętojański 26.06.2020

2023-02-22

Jak co roku zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszy Wianek Świętojański. Wziąć w nim udział sześć placówek, przysyłając swoje prace w formie zdjęć. Zostały one zaprezentowane podczas  spotkania , któremu towarzyszyły folkowe śpiewy, pląsy, gawędy i grill. Złożone z Mieszkańców i Pracowników Jury wybrało pracę autorstwa Mieszkańców Domu z os. Sportowego.

 

Zdjęcie przedstawia grupę osób, które trzymają w rękach napis o treści „Trzymajcie się„ Łanowa 39. Pod zdjęciem podpis: Choć wyjść nie można za próg nikomu. Ślemy uściski z naszego Domu!

Wysyłam ci uśmiech 26.05.2020

2023-02-22

Epidemia Covid-19 to czas szczególnie trudny dla Mieszkańców DPS-ów. Obawy o zdrowie i przedłużające się odosobnienie. Nasz Dom zorganizował akcję korespondencyjną, mającą na celu podtrzymanie kontaktu z Przyjaciółmi z innych domów i wzajemne przekazanie sobie ciepłych słów otuchy. W ramach tej akcji serdecznościami i śmiechami wzajemnie wymieniło się 12 placówek z Krakowa i Małopolski.

Znajdź