MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Terapia zajęciowa

Codziennie od rana działa  terapia zajęciowa. Tam można robić wszystko, na co tylko ma się ochotę. Przy filiżance kawy lub herbaty i przy ciasteczku szybko płynie czas.                        

Na terapii Mieszkańcy zajmują się tworzeniem wyjątkowych dekoracji i przedmiotów. Poznają różnorodne techniki i wykorzystują najróżniejsze materiały plastyczne, które inspirują ich do działania.

W trakcie zajęć rozwijają zdolności twórcze, odkrywają przyjemność tworzenia. Pozwala to na poprawienie samopoczucia, nawiązywanie nowych kontaktów, uzewnętrznienie uczuć i przeżyć.

 

W naszym Domu prowadzone są następujące formy terapii zajęciowej:

Ergoterapia 

Ten rodzaj zajęć przyczynia się do zwiększenia sprawności manualnej i samooceny oraz gwarantuje poczucie sprawstwa. Uczy konkretnych umiejętności, które można później doskonalić. Dzięki tym zabiegom Mieszkańcy mogą wyzwolić swój potencjał i odkryć prawdziwe możliwości.

Socjoterapia

Dzięki niej rozwijane są umiejętności interpersonalne i komunikacyjne. Zmniejsza się napięcie co powoduje poprawę samopoczucia.

Arteterapia

Zwiększa możliwości poznawcze. Umiejętnie dobrane techniki pozwalają odreagować stres, powodują większą otwartość na otoczenie i wpływają pozytywnie na poczucie własnej wartości.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2022-07-15
Data aktualizacji: 2023-11-13
Powrót