MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rehabilitacja - DPS, ul. Nowaczyńskiego 1

Nasz Dom otacza piękny, duży ogród, w którym zainstalowano siłownię zewnętrzną. Dzięki tym urządzeniom Mieszkańcy mogą podejmować aktywność rekreacyjno-sportową i spędzać czas na świeżym powietrzu. Jest to dodatkowa forma rehabilitacji ruchowej, która korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Mieszkańcy naszego Domu mogą korzystać z rehabilitacji codziennie od poniedziałku do piątku. Do ich dyspozycji jest sala gimnastyczna do ćwiczeń indywidualnych oraz zespołowych. Wyposażona jest w: drabinki przyścienne, tablice do ćwiczeń manualnych, materace, UGUL, poręcze do nauki chodzenia, rowerki treningowe, bieżnię, orbitrek magnetyczny, rotory do ćwiczeń kończyn górnych oraz kończyn dolnych, lustro do samoobserwacji, masażer do ćwiczeń stopy, fotel do ćwiczeń mięśnia czworogłowego uda i inne. Natomiast salą ćwiczeń dla obłożnie chorego mieszkańca jest jego pokój wyposażony w łóżko rehabilitacyjne, przy którym wykonywane są również ćwiczenia. Zabiegi fizykoterapeutyczne i masaż wykonywane są w oddzielnych pomieszczeniach wyposażonych w profesjonalny sprzęt wysokiej jakości.

Rehabilitacja wykonywana jest w zakresie:

• kinezyterapii (leczenia ruchem)
• fizykoterapii (leczenie wykorzystujące czynniki fizykalne)
• masażu.

W celu zwiększenia efektu terapeutycznego kinezyterapii często łączymy ją z różnymi metodami fizykoterapii.

W naszym Domu stosujemy następujące metody fizykoterapeutyczne: elektroterapię (stosowanie jonoforezy, prądu diadynamicznego, prądu interferencyjnego, TENS),termoterapię (okłady żelowe ciepłe oraz zimne), krioterapię (oziębienie), fototerapię (lampa sollux, lampa biotron, promienie podczerwone), helioterapię (promieniowanie słoneczne), magnetoterapię (stosowanie pola magnetycznego), ultra dźwięki.

W terapii stosujemy również masaż:

• klasyczny ręczny
• specjalny ręczny
• drenaż limfatyczny

Ćwiczenia lecznicze oraz zabiegi fizykoterapeutyczne prowadzone są przez wysoko wyspecjalizowany personel w przyjaznej atmosferze. Dewizą naszego działania jest wysoki poziom świadczonych usług, kompleksowe podejście do rehabilitacji, pełen profesjonalizm oraz maksimum życzliwości dla każdego mieszkańca Domu.

Mieszkańcy otrzymują również pomoc w załatwianiu spraw związanych z zaopatrzeniem w sprzęt i pomoce ortopedyczne. W pokojach korzystają z łóżek rehabilitacyjnych, które są wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla przewlekle chorych osób i ich opiekunów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2022-07-15
Data aktualizacji: 2022-09-09
Powrót