MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

„Beczka Śmiechu 2023 czyli biesiada humoru” - plakat

„Beczka Śmiechu 2023 czyli biesiada humoru”

2023-08-21

„Beczka Śmiechu 2023 czyli biesiada humoru” to wydarzenie w formie PRZEGLĄDU, adresowane do Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Jego celem jest aktywizacja Mieszkańców poprzez wykorzystanie form terapii takich jak teatroterapia i arteterapia.

Zdjęcie zbiorowe uczestników wydarzenia

Turniej piracki 19.07.2023

2023-07-25

Już po raz  siódmy na naszym brygu spotkała się okoliczna Brać Piracka, by zmierzyć się w turnieju  „Kości zostały rzucone, czyli pirackie starcie”. Przybyli do nas kamraci z brygów cumowanych na Łanowej 41 i 43, Praskiej, Sołtysowskiej, Helclów, Hutniczym , w Pcimiu. Naszą załogę, pod okiem pani Kasi, reprezentowali Państwo Ewa, Andrzej i Ryszard.

Fotografia zbiorowa uczestników wydarzenia
Dyrektor przedszkola  wraz z tańcząca grupą dzieci
Uśmiechnięte Mieszkanki, uczestniczki pikniku trzymające w dłoniach balony w kształcie         serca.
Dyrektor Domu wraz z prowadzącym Majówkę

Misyjna Majówka 10.05.2023

2023-06-07

W przydomowym ogrodzie odbyło się spotkanie w ramach projektu „Sercem wspieram misje”. Uczestniczyli w nim Mieszkańcy  trzech sąsiadujących ze sobą Domów. Koordynatorzy projektu zaproszenie do udziału w formie Mostu modlitewnego  skierowali  również do ponad 140 Domów z całej Polski.

Jubilat wraz córką , wnukiem Pełnomocnikiem Prezydenta do Spraw polityki Senioralnej, dyrektorem Domu, kapelanem i prezes Fundacji Muzeum Armii Krajowej

100. urodziny Pana Jerzego 12.04.2023

2023-06-06

Nie minął miesiąc od niezwykłego spotkania w setne urodziny Pani Helenki, a już kolejny jubileusz. Tym razem magiczne 100 lat kończy Pan Jerzy. Weteran II Wojny Światowej , więzień nazistowskiego obozu i ofiara stalinowskiego prześladowania, Nasza „Patriotyczna Perła”. Człowiek , którego historia życia posłużyłaby na scenariusz wielu filmów.

Uczestnicy nabożeństwa w domowej kaplicy

Impresja wielkanocna 06-07.04.2023

2023-06-06

Po raz pierwszy po pandemii mogliśmy cieszyć się wspólnym świętowaniem zbliżającej się Wielkiej Nocy. Spotkanie odbyło się w naszej sali widowiskowej.  Po poetycko – muzycznej impresji, którą przedstawili instruktorzy oraz Mieszkańcy, a wśród nich pp. Ewa, Wanda i Waldek  popłynęły życzenia wielkanocne, które na ręce Pani Dyrektor złożyli członkowie Rady Mieszkańców pp. Teresa i Andrzej.

Jubilatka przy stole z urodzinowym tortem i kwiatami

100. urodziny Pani Helenki 23.03.2023

2023-06-02

100 lat, kto by  nie chciał dożyć tak pięknego wieku?  W tym roku tak niecodzienny  Jubileusz obchodziła Mieszkanka naszego Domu, pani Helenka. Z tej okazji zorganizowaliśmy uroczyste spotkanie, którego koordynatorem został pan Janusz. Wśród gości byli członkowie rodziny oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do spraw polityki Senioralnej Anna Walkowicz. Salę spotkania wypełniła serdeczność wyrażana gestami i słowami, przede wszystkim tymi płynącymi ze składanych  Jubilatce życzeń. W imieniu Domu Jubilatce wraz z  kwiatami  przekazali je Dyrektor oraz pan Andrzej reprezentujący Radę Mieszkańców. Po życzeniach przyszedł czas okolicznościowy salut przy „szampanie” oraz urodzinowy tort. Przy przygotowanym przez Dział żywienia gościnnym stole, nie zabrakło ciepłych rozmów i uśmiechów. To był  niezwykle serdeczny dzień. Na koniec  dodamy tylko - Droga Pani Helenko… kolejnych 100 lat! 

W sali świątecznie udekorowanej i wypełnionej  publicznością na scenie występują kolędnicy

„Gore gwiazda Jezusowi” 18.01.2023

2023-06-02

W siódmym kolędniczym spotkaniu wzięło udział 11 grup. Kolędnicze stroje, rekwizyty, żywiołowe wykonania pięknych, tradycyjnych polskich kolęd przedłużyły piękny czas Świąt Bożego Narodzenia.
Nasi domowi kolędnicy pp. Zosia, Stasio i Andrzej wraz z naszymi instruktorami pp. Gloria i Januszem, który czuwał nad całością wydarzenia, zaśpiewali pastorałkę „Największy Gazda” . Każdy z Domów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Uczestników ugościliśmy ciastem i ciepłymi napojami. Za nami pierwsze w tym roku między domowe spotkanie,  kolejne w maju podczas misyjnej majówki. Do zobaczenia !!!

Znajdź