MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Pracownik wręczający paniom kwiaty

8 marca 2024 - Dzień Kobiet

2024-04-10

8 marca mężczyźni w naszym Domu mają zwyczaj zapraszać wszystkie panie na uroczyste spotkanie. Obdarowują je wówczas kwiatami i śpiewają salut okolicznościowy. Po części oficjalnej prezentowany jest program  artystyczny, a w międzyczasie  podawana kawka i ciasteczko. Tak było i tym razem. Dodamy w tym miejscu słówko dotyczące naszych artystów występujących w tegorocznym mini widowisku satyryczny. Wystąpili w nim i cudownie zagrali państwo Ewa wcielając się w rolę  Adama, Andrzej jako Angelina i Stanisław jako  Stasia.  Poezję zaprezentowali panowie Waldemar i Ryszard. Całość opracowali i przygotowali nasi instruktorzy od kultury czyli Glorii i Janusza. To czego nie zapisaliśmy w tej relacji pokazujemy w naszej galerii, do której serdecznie zapraszamy!

Rozpoczęcie Nowenny z obrzędem wniesienia światła symbolizującego błogosławionych Męczenników

6 lutego 2024 - Przyjęcie relikwii Męczenników z Pariacoto

2024-02-23

6 lutego Anno Domini 2024 to data, która w sposób szczególny zapisała się w historii naszego Domu. Tego dnia do domowej kaplicy przyjęliśmy  relikwie I stopnia Błogosławionych Męczenników z Pariacoto, ojca Zbigniewa Strzałkowskiego i ojca Michała Tomaszka. Ze względu na większą ilość uczestników uroczystość odbyła się w sali widowiskowej.  Eucharystię  celebrowali księża kapelani Eugeniusz i Antoni oraz ojciec Dariusz Gaczyński, który wspólnie z bratem Janem Chruszowcem, w imieniu Zgromadzenia Franciszkanów Konwentualnych, przekazywali relikwie. W posłudze liturgicznej pomagali państwo Jacek i Anna z DPS Łanowa 43 oraz nasi instruktorzy Gloria i Janusz z naszego Domu.

Uczestnicy balu zasiadający przy stołach biesiadnych

31 stycznia 2024 - Bal karnawałowy

2024-02-19

Jeżeli karnawał to i bal karnawałowy. Długo wyczekiwana impreza taneczna przyciągnęła wielu chętnych. Z pewnością sporą zachętą była muzyka na żywo. W tym miejscu z serca dziękujemy naszemu niezastąpionemu Sponsorowi !!! Super muzyka w wykonaniu duetu Dorota i Zbyszek, smaczny poczęstunek, zabawy karnawałowe w ocenie uczestników zasłużyły na szóstkę. Zatem nasi instruktorzy z terapii i oczywiście Dział Żywienia mogą sobie powiedzieć – Dobra robota!
Postscriptum. Nie bawiliśmy się sami! Razem z nami byli nasi sąsiedzi, Mieszkańcy z Domów przy ulicy Łanowej 41 i 43.

Uczestnicy przeglądu przy stole biesiadnym

24 stycznia 2024 - Gore gwiazda Jezusowi

2024-02-19

W polskiej tradycji śpiewanie kolęd i pastorałek jest mocno zakorzenione. Nie inaczej jest również w naszym Domu. Śpiewamy je podczas różnych wydarzeń, a rozstajemy się , tak jak w całej Polsce, 2 lutego. Szczególnym wydarzeniem, podczas którego je śpiewamy jest spotkanie kolędnicze.

 

Uczestnicy wydarzenia podczas kolędowania

12 stycznia 2024 - Kolędowanie z harcerzami

2024-02-19

Styczeń to czas kolędowania. Mieliśmy ogromną przyjemność wspólnie zaśpiewać kolędy 
z harcerzami, naszymi przyjaciółmi z Kręgu Agricola.

W obecności Dyrektora harcerze przekazują Mieszkańcom latarenkę ze Światłem Betlejemskim.

21 grudnia 2023 - Światełko Betlejemskie

2024-02-19

Od kilku lat, w grudniu tuż przed świętami, Krąg Starszyzny Harcerskiej i Seniorów „Agricola” odwiedza nasz Dom, by przekazać „Światełko Betlejemskie”. Jest to niezwykły dowód pamięci o nas i zawsze niecodzienna chwila, za którą z serca dziękujemy!

Dyrektor Domu wita uczestników spotkania

20 grudnia 2023 - Świąteczne spotkanie

2024-02-19

Święta Bożego Narodzenia zawsze obchodzimy bardzo uroczyście. Zapraszamy gości, by móc wspólnie spotkać się przy świątecznym stole. W tegorocznym spotkaniu wzięli udział księża, nasz kapelan, oraz proboszcz tutejszej parafii, radni dzielnicy XV, była dyrektor Domu oraz zaprzyjaźnieni artyści.

Personel i Mieszkańcy przy ozdobionej choince

19 grudnia 2023 - Domowe strojenie choinki

2024-02-19

Gdy zbliżają się  Święta Bożego Narodzenia przychodzi czas na strojenie choinki. Jak co roku pielęgnujemy te tradycję starając się, aby wspólnie, w mniejszym czy większym gronie to zrobić. Tak też było i w tym roku.

Mikołaj w asyście aniołków i diabełków

6 grudnia 2023 - Mikołaj dla Seniora

2024-02-19

Jak co roku do Domu przybył Św. Mikołaj, który rozdawał Mieszkańcom prezenty. Po raz trzeci sponsorami spersonalizowanych upominków byli wolontariusze fundacji „Mikołaj dla Seniora”. Akcja poprzedzona była wspólnym pisaniem listów do Mikołaja. Wszystkie życzenia zostały spełnione! Serdecznie dziękujemy za tę piękną akcję i prezenty!

Zdjęcie zbiorowe uczestników, gości wraz festiwalowymi jurorami

10. Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej i Serialowej

2023-11-07

Festiwal Polskiej piosenki Filmowej i Serialowej to wydarzenie, które w naszym Domu ma najdłuższą historię. Od samego początku ciszy się niesłabnącą popularnością wśród Mieszkańców. Co rok na domowej scenie prezentują piosenki ze swoich ulubionych filmów i seriali.

Znajdź