MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

„Piraci z grodu Kraka”

„Piraci z grodu Kraka”

2023-09-15

5 września nadszedł długo wyczekiwany dzień pikniku, w tym roku pod hasłem: „Piraci z grodu Kraka”. Wspaniała impreza rozpoczęła się od salwy armatniej, a na scenie i wokół naszego Domu zaroiło się od piratów, korsarzy, marynarzy, rybek i pięknych syren.

Kobieta i mężczyzna w pomieszczeniu na tle ściany z napisem: „Kraków 6.VIII.1939”.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera

2023-08-30

21 sierpnia grupa mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami wybrała się do kolejnego z oddziałów Muzeum Historii Krakowa, a mianowicie do Fabryki Emalia Oskara Schindlera.

Grupa kobiet i mężczyzn pozujących na tle zabudowań skansenu.

Wycieczka do Nowego Sącza

2023-08-25

W ostatni dzień lipca b.r. dwudziestoosobowa grupa mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Nowego Sącza oraz Dobrej.

Grupa kobiet i mężczyzn siedzących w łodzi flisackiej płyną po rzece. W tle widok na lasy i góry.

Spływ Dunajcem

2023-08-25

30 czerwca 2023r. kilkunastoosobowa grupa mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami wybrała się na kolejną jednodniową wycieczkę. Był to wyjazd bardzo wyjątkowy, ponieważ pojechaliśmy w malownicze Pieniny, aby odbyć słynny spływ Dunajcem.

Widok na panoramę miasta. Na pierwszym planie zabudowania fortu.

W górę marsz!

2023-08-25

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą- nawet te niedalekie. Przekonujemy się o tym po raz kolejny! Miejskich mini-wycieczek na naszym koncie mamy wiele, ale wciąż szukamy ciekawych atrakcji, na które wcześniej ochoty i pomysłu nie było.

Grupa kobiet i mężczyzn w plenerze pod parasolami

Wycieczka do Wygiełzowa

2023-08-17

To miał być ciepły, letni dzień, ale pogoda miała inne plany. Wyjechaliśmy z Krakowa wczesnym rankiem, w dobrych nastrojach, choć już w czasie drogi zaczął padać deszcz, który towarzyszył nam do końca dnia. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na nasze nastroje. Dojechaliśmy do Wygiełzowa, a tam naszym oczom ukazał się piękny widok na zielone pagórki, drzewa, a wśród nich urokliwy skansen.

Grupa kobiet i mężczyzn stojących przed zabytkowym gankiem dworku.

Wycieczka do muzeum

2023-08-02

19 lipca udaliśmy się z opiekunami  na kolejną wycieczkę, tym razem do Muzeum „Rydlówka”, zabytkowego dworku, w którym 20 listopada 1900 r. odbyło się wesele Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną.

Grupa kobiet i mężczyzn w plenerze pod dachem. Kobiety mają wianki na głowach i bukiety kwiatów w dłoniach.

Wianek Świętojański

2023-08-01

Za nami kolejna edycja konkursu na „Wianek Świętojański” organizowanego przez naszych sąsiadów z Domu Pomocy Społecznej w Krakowie przy ul. Łanowej 39.

Kobieta i mężczyzna na scenie w plenerze. Pod sceną osoby z niepełnosprawnościami siedzące na wózkach inwalidzkich.

„Śpiewać każdy może…”

2023-08-01

W piękny, upalny dzień zgromadziliśmy się pod sceną plenerową przed naszym Domem, aby rozpocząć cykl spotkań muzycznych. Pierwsze z nich odbyło się pod hasłem „śpiewać każdy może…” i było wspaniałą zabawą z karaoke.

Czterech mężczyzn w zabytkowym pomieszczeniu sakralnym.

Katedra wawelska

2023-06-30

W dniu 20.06.2023r. po śniadaniu z butelką wody i nakryciem głowy w jeden z pierwszych prawdziwie letnich dni udaliśmy się do katedry wawelskiej. Na miejsce dotarliśmy przed południem. Nasi podopieczni po raz pierwszy mieli możliwość zwiedzania korzystając z systemu audio, dzięki któremu dowiedzieli się wielu interesujących faktów z historii Polski i Kościoła.

Znajdź