MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rehabilitacja medyczna - Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Łanowa 41

W zakresie usług wspomagających  Dom zapewnia mieszkańcom  rehabilitację medyczną, dostosowywaną  do bieżących potrzeb podopiecznych,  mającą na celu m.in. przywracanie sprawności, łagodzenie bólu, poprawę kondycji psychofizycznej, w efekcie czego mieszkańcy stają się bardziej aktywni, sprawniejsi, zdolni do samoobsługi i pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym. Zajęcia mają duży wpływ nie tylko na poprawę sprawności fizycznej mieszkańców, ale wpływają one  bardzo pozytywnie  na stan zdrowia psychicznego naszych podopiecznych.

Mieszkańcy mają do dyspozycji kilka przestronnych pomieszczeń rehabilitacyjnych oraz siłownię zewnętrzną.

W pomieszczeniach rehabilitacyjnych wykonywane są różnorodne zabiegi fizjoterapeutyczne z zakresu kinezyterapii oraz fizykoterapii. Sale rehabilitacyjne przeznaczone do kinezyterapii wyposażone są w różnorodne sprzęty, są to przede wszystkim: UGUL, rowerki stacjonarne, bieżnia mechaniczna, atlas, stepper, orbitrek, stanowisko do ćwiczeń samowspomaganych, fotel do masażu, plansza do ćwiczeń manualnych kończyny górnej itp.

W okresie wiosenno- letnim podopieczni mają możliwość podnoszenia sprawności poprzez ćwiczenia na świeżym powietrzu, gdzie na terenie zielonym przygotowano zewnętrzną siłownię, która posiada pięć stanowisk, są to: stepper, orbitrek, wioślarz, rowerek oraz stanowisko do ćwiczeń kończyn górnych.

W zakresie fizykoterapii mamy do zaoferowania zabiegi przy użyciu lampy solux, pola magnetycznego, laseroterapii, ultradźwięków itp.

W pracy z podopiecznymi organizujemy również rozmaite zajęcia usprawniające w grupach, należą do nich: gimnastyka poranna (także na świeżym powietrzu), ćwiczenia relaksacyjne przy muzyce, gry i zabawy zespołowe oraz wiele innych. Pracownicy Domu zachęcają podopiecznych do aktywnego udziału w rehabilitacji pamiętając o tym, że ruch może zastąpić niejeden lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2022-08-04
Data aktualizacji: 2023-02-14
Powrót