MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Dzień Chłopaka

Dzień chłopaka

Komunikat archiwalny 2022-10-19

Nasze Panie, duże i małe nie mogły zapomnieć o naszych chłopcach, mężczyznach, Panach dlatego też wspólnie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Atmosfera była męska ale też mocno rekreacyjna. Nie zabrakło kawiarenki z pysznymi ciastkami utrzymanej w stylu motorowym, męskich zawodów i konkursów takich jak siłowanie się na rękę, podnoszenie ciężarów czy wiązanie krawata na czas. Była konkurencja rzutu do celu połączona z nagrodami.  Nie zabrakło jednak czasu na klasyczną zabawę przy muzyce czy ukochane przez wszystkich karaoke. W tym dniu powstało wiele śmiesznych i uroczych zdjęć w foto budce.  Największym powodzeniem cieszyło się jednak spotkanie z prawdziwymi  „harleyowcami”. Ryk motorów i możliwość siedzenia na nich to była prawdziwa gratka dla wszystkich.

Wszystkim chłopcom, mężczyznom, Panom składamy najserdeczniejsze życzenia, szczęścia każdego dnia.

Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności

Komunikat archiwalny 2022-10-19

W ramach Europejskiego Dnia Mobilności  – dnia 20.09.2022 Mieszkańcy Domu wzięli udział w akcji promowania właściwych postaw kierujących do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Organizatorem akcji był Urząd Miasta Krakowa, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, Straż Miejska Miasta Krakowa, którzy wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43 w Krakowie dziękowali kierowcom za przestrzeganie zasad ruchu drogowego z uwzględnieniem szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych  podczas przechodzenia przez jezdnię.

Spotkanie z żołnierzami WOT

Spotkanie z żołnierzami WOT

Komunikat archiwalny 2022-10-19

13 września odwiedzili nas żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wizyta była bardzo oczekiwana przez naszych mieszkańców i budziła wiele pozytywnych emocji. Nasi goście pokazali nam film o swojej pracy, odpowiadali na wiele pytań dotyczących ich szkoleń, wyjazdów na misje, trudnych sytuacji ale i na te dotyczące tego co je żołnierz i ile waży kamizelka. Mogliśmy przymierzyć hełmy, kamizelki, pomalować twarze i wsiąść do wojskowego samochodu. Na koniec zostaliśmy obdarowani pięknymi upominkami. Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i życzliwość jaką nas obdarowali. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

Znajdź