MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Europejski Tydzień Mobilności

W ramach Europejskiego Dnia Mobilności  – dnia 20.09.2022 Mieszkańcy Domu wzięli udział w akcji promowania właściwych postaw kierujących do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Organizatorem akcji był Urząd Miasta Krakowa, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, Straż Miejska Miasta Krakowa, którzy wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43 w Krakowie dziękowali kierowcom za przestrzeganie zasad ruchu drogowego z uwzględnieniem szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych  podczas przechodzenia przez jezdnię.

Zatrzymywani przez Policję kierowcy, przepuszczający naszą grupę ze zrozumieniem traktowali osoby niepełnosprawne, dlatego zostali obdarowani przez osoby biorące udział w akcji słodyczami, odblaskami i drobnymi upominkami wykonanymi własnoręcznie przez mieszkańców Domu.Ponadto Mieszkańcy Domu mieli okazję wysłuchać bardzo przydatnej pogadanki na temat prawidłowych zachowań podczas poruszania się po mieście, stosowania odblasków i przestrzegania zasad przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Atrakcyjność odwiedzin wzmocniły maskotki Policji Komendy Miejskiej w Krakowie – Smok Bazyli oraz Straży Miejskiej – Smok Barbakus. Nasi mieszkańcy byli zachwyceni ich obecnością. Radość na ich twarzach mówiła nam wszystkim jak ważne było to dla nich wydarzenie i spotkanie.

Krótką relację z tego wydarzenia z udziałem naszych Mieszkańców, Policji i Straży Miejskiej można zobaczyć na PLAY KRAKÓW NEWS około 17 minuta : https://playkrakow.com/vods/vod.3786

Jesteśmy wdzięczni Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej Krakowa za udział w akcji, która niewątpliwie podnosi bezpieczeństwo Mieszkańców podczas wyjść poza teren Domu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2022-10-19
Data aktualizacji: 2022-10-19
Powrót
Znajdź