MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

W poszukiwaniu wiosny 21.03.2023

Pierwszego dnia wiosny mieszkańcy naszego Domu wspólnie z opiekunami wybrali się na poszukiwanie pierwszych jej oznak. Choć aura nas nie rozpieszczała, wszyscy świetnie się bawili.

Wstępem do naszego wyjścia było wspólne przygotowanie kukiełki, czyli Marzanny, która symbolizowała odchodzącą zimę. Już w trakcie tych prac było wiele śmiechu i zabawy. Mieszkańcy wspominali swoje dziecięce lata i to,  jak wówczas wyglądał rytuał „Topienia Marzanny”.

W dniu wyjścia zima nie odpuszczała, ubraliśmy się ciepło i ruszyliśmy w nasz pochód. Idąc ulicami Krakowa dumnie nieśliśmy naszą „Pani Zimę” , aby pożegnać ją nad Wisłą.

Po drodze odwiedziliśmy Barbakan, Sukiennice oraz Wawel. Po kilku minutach dotarliśmy nad Wisłę, gdzie pożegnaliśmy niechcianego gościa. Najwyraźniej wszyscy mają już dość chłodu i ponurych dni, bo nawet dostojne łabędzie dotrzymywały nam towarzystwa upewniając się, że zima odejdzie.

Po rozstaniu się z naszą milusińską udaliśmy się na ciepłą herbatę i słodki poczęstunek, świętując nadejście wiosny.  Po czym wszyscy w radosnych humorach wróciliśmy do budynku.

Grupa dwóch kobiet i sześciu mężczyzn nad Wisłą. Jeden z mężczyzn trzyma w ręku marzannę.

Łabędź płynący do zanurzonej w wodzie marzanny.

Kobieta z marzanną na ulicy.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2023-04-25
Data aktualizacji: 2023-04-25
Powrót
Znajdź