MOPS rozwiń menu

Aktualności

Zdjęcie przedstawia plakat zapraszający do uczestnictwa w projekcie Serdeczna fotka.

„Serdeczna fotka” 01.07.2021

2023-03-06

Owocem tego projektu były fotografie, na których znaleźli się Mieszkańcy w towarzystwie Osób, z którymi łączą ich więzy szczególnej serdeczności, otwartości czy sympatii.
W niedzielę 1 lipca do serdecznej fotki zostali zaproszeni wszyscy chętni również rodziny  oraz przyjaciele naszych Podopiecznych.

Zdjęcie przedstawia moment wyplatania wianka. Przy stole nakrytym narzutą znajdują się dwie kobiety. Pierwsza, siedząc wybiera kwiaty, druga na stojąco je układa.

Pląsy Świętojańskie 30.06.2021

2023-03-06

Gdyby nie czas obostrzeń pandemicznych z pewnością spotkalibyśmy się z przyjaciółmi z innych domów, wspólnie podziwiali wianki świętojańskie biorące udział w konkursie i oczywiście radośnie pląsali przy folkowych utworach. Niestety musieliśmy zmienić formułę. Konkurs zrealizowany został on-line natomiast wydarzenie  odbyło się z udziałem tylko naszych Mieszkańców. Było kwietnie za sprawą kwiatów, z których pani pokojowa  Irenka oraz nasza Mieszkanka pani Gienia wyplatały domowy wianek. Było też  zabawnie , bo szukaliśmy kwiatu paproci i muzycznie, bo śpiewaliśmy przy akompaniamencie  gitary pana Janusza i fleciku pani Glorii. Oczywiście było też, jak przy takiej okazji, smacznie.
W czterech słowach Zabawa nam się udała!

czternaście uśmiechniętych osób trzymających w rękach kartki, na których są litery tworzące napis KOCHAM KRAKÓW.

Kocham Kraków 11.06.2021

2023-03-06

W czerwcu nasze miasto obchodzi swoje dni. Również i my celebrujemy ten czas poprzez wydarzenie „Kocham Kraków”. Śpiewamy  piosenki, sprawdzamy naszą wiedzę o Grodzie Kraka i oczywiście zajadamy obwarzanki. Nie inaczej było i w tym roku. A oto zadbali nasi instruktorzy Gloria i Janusz, którzy przy tej okazji przyodziali się w ludowe stroje.

Jeden z mężczyzn mówi do mikrofonu, drugi z gitarą w rękach przygotowuje się do prowadzenia śpiewu. Po prawej stronie znajduje się figurka Matki Bożej Fatimskiej.

Misyjna Majówka 13.05.2021

2023-03-06

Ze względu na pandemię dotychczasowe miejsce na Majówkę, czyli nasz  gaik brzozowy,  musieliśmy zamienić na strefy rekreacyjne domów z ulic Łanowej 41, 43, na co dzień podzielone ogrodzeniami. Nie przeszkodziło to jednak w tym, abyśmy czuli się wspólnotą. Nabożeństwo poprowadził ksiądz Eugeniusz, oprawę muzyczną instruktorzy zajęć kulturalnych Gloria i Janusz. Naszym  szczególnym gościem był misjonarz, franciszkanin ojciec Jan Hruszowiec.

starszy mężczyzna siedzący na wózku inwalidzkim otrzymuje obraz przewiązany biało-czerwoną wstęgą, na którym znajduje się krzyż Virtuti Militari. Wręczenia dokonują kobieta oraz drugi mężczyzna

„Gdy pytasz mnie, czym Ojczyzna jest…” 06.05.2021

2023-02-27

Za sprawą uczczenia w naszym Domu  230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, korytarz obok kaplicy przybrał barwy symboli narodowych. Tematem przewodnim stały się słowa „Gdy pytasz mnie, czym Ojczyzna jest…” pochodzące z piosenki „Ojczyzna” Marka Grechuty.

Zdjęcie przedstawia trzy osoby, kobietę, trzymającą w ręku koszyk z prezentami wielkanocnymi i dwóch mężczyzn, z których jeden siedzi na wózku inwalidzkim

Zajączek 02.04.2021

2023-02-27

W piątek, wczesnym popołudniem, popłynęły świąteczne życzenia. W imieniu Rady Mieszkańców p. Andrzej przekazał je wraz z okolicznościową kartką na ręce p. Dyrektor.

kilkanaście osób uczestniczących w Drodze Krzyżowej. 
Na pierwszym planie ksiądz trzymający w rękach krzyż, obok starsza kobieta na wózku inwalidzkim trzymająca obraz stacji drogi krzyżowej

Droga Krzyżowa 02.04.2021

2023-02-27

Nadszedł Wielki Tydzień, a z nim Wielki Piątek. Tegoroczna Droga wiodła korytarzami Domu. Krzyż niesiony przez ks. Eugeniusza zatrzymywał się przy wybranych pokojach Mieszkańców, którzy w rękach trzymali obrazy kolejnych stacji. Rozważania według ks. Wacława Buryły z domowej kaplicy poprowadził p. Janusz.

na zdjęciu uśmiechnięty, leżący w łóżku mężczyzna, przy nim dwie kobiety. Jedna z nich w masce higienicznej pochyla się nad chorym i prowadzi rozmowę, druga zaś spogląda w stronę chorego.

Dzień mężczyzn 10.03.2021

2023-02-27

Po uroczyście świętowanym Dniu Kobiet, przyszedł czas na Dzień mężczyzn, który od kilku lat obchodzony jest w niezwykle miłej atmosferze.

trzy uśmiechnięte osoby , kobieta -  dyrektor DPS-u obejmująca ramionami dwóch mieszkańców Domu. Jeden z nich trzyma bukiet tulipanów, drugi laurkę okolicznościową.

Dzień Kobiet 08.03.2021

2023-02-27

Poniedziałek zazwyczaj postrzegany jest jako dzień nieszczególny. Mówimy czasami wręcz, że nie lubimy poniedziałków. Ale tegoroczny już od rana był wyjątkowy, a to za sprawą Święta Kobiet.

Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą grupę  Mieszkańców oraz personel w maskach higienicznych. Wszyscy w rękach trzymają czerwone balony w kształcie serca.

Serdeczny Dzień 15.02.2021

2023-02-27

W naszym Domu nie organizujemy Walentynek, lecz Serdeczny Dzień. Wówczas rozmawiamy, śpiewamy, żartujemy, wpatrzeni  w nasze serca nie tyle zakochane, co otwarte na drugiego człowieka.

Znajdź