MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Paczki świąteczne ułożone na stole, w tle sali widoczna choinka oraz ozdoby świąteczne

„Wszystkiego Dobrego” na Święta!

2023-12-20

W Ramach Programu Aktywności Lokalnej w dniach 19, 20 grudnia  zrealizowano kolejną edycję przedsięwzięcia skierowanego do osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych oraz rodzin polskich i ukraińskich z dziećmi o nazwie „Wszystkiego Dobrego”.

W zieleni widoczny mały domek murowany, przy którym dwóch pracowników wykonuje prace ociepleniowe.

Trzy Kolory na działkach „Nad Dłubnią”

2023-11-09

W ramach Programu Aktywności Lokalnej Na os. Skarpie zakończono kolejny, 35. już remont w ramach przedsięwzięcia „Trzy Kolory”. Tym razem poprawiliśmy warunki mieszkaniowe osobie samotnej, z niepełnosprawnością, przebywającej na terenie ogródków działkowych.

dwie kobiety. jedna, pracownik PAL odwrócona tyłem trzyma paczkę i przekazuje ją drugiej starszej kobiecie.

„Wszystkiego Dobrego” na Wielkanoc!

2023-04-06

W Ramach Programu Aktywności Lokalnej w dniach 5-6 kwietnia  zrealizowano kolejną edycję przedsięwzięcia o nazwie  „Wszystkiego Dobrego”, skierowanego do osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych oraz rodzin ukraińskich z dziećmi.

pomieszczenie po przeprowadzeniu  remontu widoczne jasne świeżo pomalowane ściany, na nich powieszone obrazy, wieszaki, nowa podłoga na niej stół bilardowy oraz piłkarzyki.

Remont w PAL Na Skarpie zakończony!

2023-01-24

Dzięki zaangażowaniu „Szefa” - anonimowego krakowskiego przedsiębiorcy zakończono kolejny etap remontu w siedzibie PAL Na Skarpie.

Kraków Bez Granic

"Kraków Bez Granic" na rzecz integracji obywateli Ukrainy z mieszkańcami Krakowa

2022-10-24

W niedzielę 25 września w ramach projektu "Kraków bez granic" odbyło się wydarzenie artystyczne na terenie Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie przy  al. Jana Pawła II. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Dział Rewitalizacji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Krakowie, w szczególności przez pracowników Programu Aktywności Lokalnej Zesławice i Kantorowice, Programu Aktywności Lokalnej na Skarpie i Programu Aktywności Lokalnej Mistrzejowice przy wsparciu Policji, Straży Miejskiej, oraz Straży Pożarnej.

Zajęcia w ramach programu „Kraków bez granic”

„Kraków bez granic” – działamy wspólnie dla polskich i ukraińskich dzieci z rodzinami

2022-10-10

Za nami pierwszy pełny miesiąc współpracy Działu Rewitalizacji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie z UNICEF-em, dzięki której powstał program „Kraków bez granic” skierowany do dzieci i rodzin z Ukrainy w związku z wystąpieniem konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą. Program od samego początku nastawiony jest na integrację i adaptację mieszkanek i mieszkańców Krakowa z naszymi wschodnimi gośćmi.

Działania w PAL Zesławice i Kantorowice

Działania Programu Aktywności Lokalnej Zesławice i Kantorowice

2022-06-23

Program Aktywności Lokalnej „Zesławice i Kantorowice” w maju 2022 roku zrealizował działania dla mieszkańców Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, w szczególności mieszkańców Zesławic i Kantorowic.

10. Święto Rodziny Krakowskiej – PAL Rybitwy i Przewóz

Święto Rodziny Krakowskiej – PAL Rybitwy i Przewóz

2022-06-22

W ramach 10 edycji Święta Rodziny Krakowskiej w dniu 28 maja, pracownicy PAL Rybitwy i Przewóz we współpracy z Centrum Kultury Podgórza – Klub Przewóz zaprosili mieszkańców do udziału w Rodzinnej Grze Miejskiej. Gra przeznaczona była dla całych rodzin, które zaangażowano w wykonywanie różnorodnych zadań, rozwiązywanie zagadek o najbliższej okolicy, historii Krakowa, orientacji w terenie.

Uczestniczące w zabawie rodziny wykazały się dużymi umiejętnościami współpracy w zespołach, zręcznością i lekkością w rozwiązywaniu zagadek i zadań. Na koniec przy słodkim poczęstunku wręczono drobne upominki uczestnikom. A wszystko jak przystało na święto w rodzinnej atmosferze.

Dzień Dziecka w krainie smoków

2022-06-20

W sobotę 11 czerwca, u samego podnóża Wawelu, odbyły się niezwykłe zajęcia. Dzięki współpracy z Radą Dzielnicy XVI, dzieci z os. Złotej Jesieni wzięły udział w warsztatach ceramicznych oraz plenerowej grze miejskiej w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Trzy kolory w Nowej Hucie

Kolejny remont mieszkania w Nowej Hucie!

2022-05-31

W ramach „Programu Aktywności Lokalnej Na Skarpie” i akcji „Trzy Kolory” w maju br. w Nowej Hucie wykonano kolejny remont mieszkania jednej z potrzebujących osób. To już trzydziesty czwarty lokal wyremontowany w ramach akcji. Tym razem dzięki serdeczności i zaangażowaniu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie pomoc otrzymał niepełnosprawny mężczyzna, podopieczny Filii Nr 1 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Znajdź