Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Działania w PAL Zesławice i Kantorowice

Działania Programu Aktywności Lokalnej Zesławice i Kantorowice

2022-06-23

Program Aktywności Lokalnej „Zesławice i Kantorowice” w maju 2022 roku zrealizował działania dla mieszkańców Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, w szczególności mieszkańców Zesławic i Kantorowic.

10. Święto Rodziny Krakowskiej – PAL Rybitwy i Przewóz

Święto Rodziny Krakowskiej – PAL Rybitwy i Przewóz

2022-06-22

W ramach 10 edycji Święta Rodziny Krakowskiej w dniu 28 maja, pracownicy PAL Rybitwy i Przewóz we współpracy z Centrum Kultury Podgórza – Klub Przewóz zaprosili mieszkańców do udziału w Rodzinnej Grze Miejskiej. Gra przeznaczona była dla całych rodzin, które zaangażowano w wykonywanie różnorodnych zadań, rozwiązywanie zagadek o najbliższej okolicy, historii Krakowa, orientacji w terenie.

Uczestniczące w zabawie rodziny wykazały się dużymi umiejętnościami współpracy w zespołach, zręcznością i lekkością w rozwiązywaniu zagadek i zadań. Na koniec przy słodkim poczęstunku wręczono drobne upominki uczestnikom. A wszystko jak przystało na święto w rodzinnej atmosferze.

Piknik Rodzinny na Azorach

Piknik Sąsiedzki na Azorach

2022-06-20

11 czerwca dopisała pogoda i odbył się Piknik Sąsiedzki na Azorach. Organizatorem był PAL Azory wraz z partnerami lokalnymi tj. Centrum Aktywności Seniorów "Nie dzieli nas wiek", Towarzystwem Przyjaciół Dzieci "Chatka Puchatka", Stowarzyszeniem Międzykulturowym AFS Polska oraz XIV Liceum Ogólnokształcącym i Szkołą Podstawową nr 119. Udział wzięły również służby mundurowe, tj. Policja i Straż Miejska oraz pracownicy socjalni z MOPS - Filia nr 2. Odbyło się wiele zabaw i loterii fantowych, nauka przez zabawę, wszystko to osładzały lody włoskie i wata cukrowa oraz popcorn dla wszystkich uczestników. W Pikniku udział wzięło około 200 osób. 

Dzień Dziecka w krainie smoków

2022-06-20

W sobotę 11 czerwca, u samego podnóża Wawelu, odbyły się niezwykłe zajęcia. Dzięki współpracy z Radą Dzielnicy XVI, dzieci z os. Złotej Jesieni wzięły udział w warsztatach ceramicznych oraz plenerowej grze miejskiej w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Trzy kolory w Nowej Hucie

Kolejny remont mieszkania w Nowej Hucie!

2022-05-31

W ramach „Programu Aktywności Lokalnej Na Skarpie” i akcji „Trzy Kolory” w maju br. w Nowej Hucie wykonano kolejny remont mieszkania jednej z potrzebujących osób. To już trzydziesty czwarty lokal wyremontowany w ramach akcji. Tym razem dzięki serdeczności i zaangażowaniu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie pomoc otrzymał niepełnosprawny mężczyzna, podopieczny Filii Nr 1 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

PAL Na Skarpie po remoncie

Remont w PAL Na Skarpie zakończony!

2022-05-24

Dzięki współpracy Programu Aktywności Lokalnej ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły zakończono prace remontowe w siedzibie PAL Na Skarpie.  

Akcja Wszystkiego dobrego

„Wszystkiego Dobrego” na święta!

2022-04-15

W dniach 14 i 15 kwietnia odbyła się kolejna edycja przedsięwzięcia skierowanego do osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych o nazwie  „Wszystkiego Dobrego”.

narzędzia malarskie

Trzy Kolory w Nowej Hucie - kolejny remont mieszkania!

2022-04-06

W ramach „Programu Aktywności Lokalnej Na Skarpie” i akcji „Trzy Kolory” w Nowej Hucie wykonano remont mieszkania jednej z potrzebujących osób. To już trzydziesty trzeci lokal wyremontowany w ramach tej akcji. Tym razem dzięki serdeczności i zaangażowaniu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie pomocy doświadczyła samotna i niepełnosprawna podopieczna Filii Nr 1 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Piękny umysł

2021-10-15

Znajdź