MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

O nas - Centrum Administracyjne nr 2 w Krakowie

Centrum Administracyjne nr 2 w Krakowie, 
Placówka typu specjalistyczno-terapeutycznego dla dziewcząt, 
os. Szkolne 27

Centrum Administracyjne nr 2 w Krakowie, os. Szkolne 27 jest jednostką organizacyjną Gminy Miejskiej Kraków i zapewnia obsługę administracyjną oraz organizacyjną dla 6 placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Przedmiotem działalności Placówek obsługiwanych przez Centrum jest zapewnienie całodobowej opieki i wychowania oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, rozwojowych w tym emocjonalnych, społecznych i religijnych dzieciom i młodzieży w zakresie wynikającym z indywidualnych potrzeb na poziomie obowiązującego standardu.

 

Placówki opiekuńczo-wychowawcze działające w ramach Centrum Administracyjnego nr 2 zlokalizowane są w różnych dzielnicach Krakowa i zapewniają opiekę dzieciom i młodzieży od 10 roku życia.

 

Placówki typu interwencyjnego przy ul. Naczelnej 12

Placówki typu interwencyjnego mieszczą się w odrębnych lokalach w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Naczelnej 12 w otoczeniu zadbanej zieleni.

Każda z Placówek posiada wygodną przestrzeń mieszkalną oraz rekreacyjną. Ponadto do dyspozycji Podopiecznych są : siłownia, bilard, stoły do tenisa, boisko trawiaste, zielony teren rekreacyjny.

W sąsiedztwie Placówek zlokalizowany jest dostępny dla Wychowanków Park „Ogród nad Sudołem”.

Placówki są wyposażone w sprzęt sportowy: rowery, narty, rolki co pozwala na atrakcyjne organizowanie czasu wolnego dzieci.

Wychowankami każdej z placówek interwencyjnych opiekuje się psycholog i pedagog. W sytuacjach koniecznych odbywają się także konsultacje z psychoterapeutami w tym specjalistą z zakresu uzależnień. Za pracę z rodziną wychowanka odpowiada pracownik socjalny.

 

Placówka typu specjalistyczno-terapeutycznego dla dziewcząt, os. Willowe 19

Placówka typu specjalistyczno-terapeutycznego przeznaczona dla dziewcząt mieści się w Nowej Hucie os. Willowe 19. Placówka zajmuje dwukondygnacyjny odrębny budynek w którym Wychowanki mają do dyspozycji wygodną i przyjazną przestrzeń mieszkalną i rekreacyjną. Wychowanki korzystają z propozycji okolicznych domów kultury, klubów itp. gdzie rozwijają swoje pasje i spędzają aktywnie czas.

 

Placówka typu specjalistyczno-terapeutycznego dla chłopców, os. Zielone 25

Placówka typu specjalistyczno-terapeutycznego przeznaczona dla chłopców mieści się w Nowej Hucie os. Zielone 25. Placówka zajmuje wygodne i przyjaźnie urządzone mieszkanie.

 

Centrum Administracyjne nr 2 w Krakowie, 
Placówka typu specjalistyczno-terapeutycznego dla dziewcząt, 
os. Szkolne 27

Placówka typu specjalistyczno-terapeutycznego dla dziewcząt w Nowej Hucie os. Szkolne 27 obecnie przeznaczona jest dla wychowanków z Ukrainy. Placówka mieści się w przestronnym, przyjaźnie urządzonym lokalu. Podopieczni korzystają z dostępnej mieszkańcom Nowej Huty przestrzeni rekreacyjnej nad nowohuckim zalewem.

 

Placówka typu specjalistyczno-terapeutycznego w Krakowie, ul. Koprowa 4

Placówka typu specjalistyczno-terapeutycznego w Krakowie ul. Koprowa 4 zlokalizowana jest na terenie dzielnicy Podgórze. Przeznaczona jest dla niewielkiej grupy chłopców, mieści się w domu jednorodzinnym z ogrodem.

Zarówno dom jak i ogród zapewniają miłą atmosferę swoim mieszkańcom.

 

Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu specjalistyczno-terapeutycznego, ul. Moczydło 12

Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu specjalistyczno-terapeutycznego ul. Moczydło 12 w Krakowie przeznaczona jest obecnie przede wszystkim dla dzieci i młodzieży ukraińskiej. Wychowankowie mają do dyspozycji komfortowo urządzony dom z ogrodem w Swoszowicach.

 

Wszystkie placówki specjalistyczno-terapeutyczne mają zapewnione wsparcie pedagoga, psychologa, psychoterapeuty w tym specjalisty w zakresie uzależnień.

 

Wychowankowie realizują obowiązek szkolny w szkołach rejonowych zlokalizowanych niedaleko obecnego miejsca zamieszkania oraz uczą się w szkołach ponadpodstawowych zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i planami zawodowymi.

Wychowankowie chętnie korzystają z oferty kulturalnej Miasta Krakowa, uczestniczą w przedsięwzięciach oferowanych przez instytucje i organizacje pozarządowe o czym informują na swoich profilach w mediach społecznościowych.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2023-04-21
Data aktualizacji: 2023-09-26
Powrót