MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Uczestnicy odpoczywający po zapoznaniu się z wystawą „Cztery żywioły – POWIETRZE”.

Wystawa „Cztery żywioły - POWIETRZE”

2024-05-21

Pogoda majowa rozpieszcza, dlatego wybraliśmy się na dłuższy spacer wokół łąk nowohuckich. Spacer zwieńczyliśmy zapoznaniem się z plenerową wystawą  Krakowskiego Klubu Fotograficznego „Cztery żywioły – POWIETRZE”. Wystawa ta jest próbą odpowiedzi na pytanie „Czy da się sfotografować to co niewidoczne”. Byliśmy zachwyceni tym, w jaki sposób artyści ukazali ulotne powietrze, na które w codziennym życiu nie zwracamy uwagi.

Otwarcie Konkursu Piosenki „Ale w koło jest wesoło..”

Festiwal Piosenki „Ale w koło jest wesoło…”

2024-05-21

Festiwal, którego celem jest integracja środowisk skupiających osoby z niepełnosprawnością, zorganizowany został przez Zespół Placówek Caritas w Proszowicach. Wzięło w nim  udział ponad 20 reprezentacji  z Małopolski. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Ale w koło jest wesoło…”.

Dzieła stworzone przez Uczestników.

Warsztaty malowania na drewnie

2024-05-02

Terapia poprzez sztukę jest jednym z przyjemniejszych sposobów wyrażenia emocji i wewnętrznych doznań, wrażliwości na piękno otaczającego świata, jednocześnie dającym satysfakcję z tworzenia nowego niepowtarzalnego dzieła.  Nasi Uczestnicy doświadczyli tego w trakcie warsztatów z malowania na drewnie, przy pomocy artystów stworzyli piękne dzieła sztuki. Obrazy, które namalowali, będą przypominać jak wiele można osiągnąć współpracą.

Spacerujący Uczestnicy.

Wiosenny spacer

2024-04-08

Korzystając z wiosennej pogody wybraliśmy się na spacer na Łąki Nowohuckie. Uczestnicy podziwiali faunę i florę tego obszaru. Krajobraz był magiczny, można by nawet rzec bajkowy. Pod NCK spotkała nas niespodzianka, pod  gołym niebem mieliśmy możliwość zapoznać się z wystawą fotografii w „Naszej dziczy” autorstwa Adama Wajraka.

Uczestnicy wykonują swoje prace z modeliny

Warsztaty tworzenia z modeliny

2024-04-08

W progach ŚDS „Vita” tym razem zagościł Pan Paweł, który od wielu lat amatorsko zajmuje się tworzeniem z modeliny. Podczas warsztatów opowiedział Uczestnikom o swojej przygodzie z modeliną, jak duża jest jego kolekcja oraz ile czasu zajmuje wykonywanie makiet. Uczestnicy również sami mogli spróbować swoich sił w tworzeniu i wykazać się artystycznie.

Kubeczki z kakao i toast na cześć kobiet

Słodki Dzień Kobiet

2024-04-08

W tym roku Dzień Kobiet świętowałyśmy w wyjątkowy sposób. Postanowiłyśmy odwiedzić lokalną pracownię cukierniczą „ChocoSfera”, która mieści się w przedwojennej Fabryce Czekolady „Optima”. Mogłyśmy zrobić swoje własne czekoladowe ciasteczko oraz uczestniczyć w ceremonii przygotowania prawdziwego kakao, po czym wznieść nim toast na naszą cześć.

Rozdanie nagród dla drużyny

Turniej Piłki Nożnej „Integra Futsal Cup”

2024-04-08

Odbył się kolejny Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych Nr 91 na os. Handlowym 4, w którym zagrali nasi Uczestnicy. W Turnieju wzięło udział 8 drużyn, byli to Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej. Emocjonujące rozgrywki zaowocowały dużym sukcesem dla drużyny ŚDŚ „Vita”, która zdobyła 2 miejsce. Każda z drużyn została uhonorowana medalami i nagrodami. Jeszcze raz gratulujemy naszej drużynie za determinacje oraz zaangażowanie i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Uczestnik odbierający nagrodę za wygrany mecz w Rummikub.

Festiwal i Targi gier planszowych BookGame

2024-03-07

Zachęceni atrakcjami targów BookGame postanowiliśmy pojawić się na tym wydarzeniu. Bogaty program obejmowała m.in. spotkania z twórcami gier, pokazy  gier wielkoformatowych, turnieje gier planszowych, ale też możliwość wypożyczenia ulubionej gry. Mieliśmy nieograniczoną możliwość zanurkowania w świecie gier planszowych, każdy z nas znalazł tam coś dla siebie. Jeden z naszych  mistrzów w Rummikub miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności oraz wygrać rozgrywaną partie. W przyszłym roku na pewno pojawimy się tu ponownie i zaprezentujemy swoje możliwości.

Pan Stanisław prezentuje na ekranie telewizora historię monety turystycznej z postacią Konika Zwierzynieckiego czyli  Lajkonika

Legendy Starego Krakowa na lokalnych monetach turystycznych

2024-03-07

To nasze kolejne spotkanie z cyklu „ Ludzie z pasją”. Tym razem wysłuchaliśmy ciekawego wykładu oraz  prezentacji dotyczących legend i opowieści o Starym Krakowie  przedstawianych na monetach turystycznych, które kiedyś były środkiem płatniczym. Panu Stanisławowi bardzo dziękujemy i mamy nadzieję na następne niezwykłe autorskie opowieści.

Grupa Uczestników przed muzeum.

Szopki

2024-03-07

I My wybraliśmy się do Pałacu Krzysztofory, żeby podziwiać pokonkursową  wystawę szopek krakowskich. Nasi Uczestnicy byli zachwyceni szopkami, dbałością o szczegóły przy ich wykonaniu oraz kreatywnością artystów. Wyjątkowość zjawiska podkreśla wpisanie go w 2014 roku na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Kto wie, może kiedyś będziemy podziwiać tam szopkę naszego wykonania.

Znajdź