MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zapracowani Uczestnicy lepią świąteczne ozdoby z gliny

Integracyjne warsztaty ceramiczne

2023-11-24

W ramach współpracy z różnymi ośrodkami tym razem gościliśmy w naszym Domu Pensjonariuszy DPS-ów z os. Szkolnego i Sportowego, zaproponowaliśmy im warsztaty ceramiczne. Świetnie bawiliśmy się gliną w atmosferze anegdot i dowcipów, w efekcie powstały piękne ozdoby świąteczne. Wspólna praca wywołała wiele pozytywnych emocji wśród Uczestników.

Zasłuchani Uczestnicy

Zajęcia przyrodnicze

2023-11-24

Korniki, poroża, tropy, szyszki, wiewiórki, dzięcioły… To tylko część spośród bogactwa ciekawostek i faktów przyrodniczych, które mieliśmy możliwość poznać podczas fascynujących warsztatów zorganizowanych dla nas przez pracowników Biblioteki Kraków Filii nr 54.

Centrum Targowo – kongresowe EXPO Kraków zapełnione miłośnikami książek.

Targi książki

2023-11-24

Fiodor Dostojewski napisał „w ciągu całego życia człowiek nie tyle jest, ile stwarza siebie”. W ciągłym procesie stwarzania siebie i kształtowania swojej osobowości niezwykle istotnym elementem była i jest wiedza ukryta w książkach. Książki wzbogacają wyobraźnię i słownictwo, kształtują procesy myślowe, wzmacniają umiejętność rozumienia i analizowania.

Ekspozycja prac uczestników ŚDS „Vita”
Uczestnicy wyrabiają ciasto na obwarzanka który może poszczycić się 600-letnią tradycją oraz unijnym znakiem chronione oznaczenie geograficzne

Odkrywamy Kraków

2023-10-27

„Życie zaczyna się dopiero jesienią, kiedy robi  się chłodniej” F.S.Fitzgerald, „Wielki Gatsby”.

Obraz Barbakanu na monetach

Spotkanie z numizmatyką

2023-10-23

Jesień za oknem ale My nie lubimy nudy, dlatego w ŚDS Vita na os. Słonecznym 15 gościliśmy pasjonata, numizmatyka Pana Stanisława Pyszno tym razem z wykładem  „Zabytki Krakowa na banknotach i monetach Polskich”. Było to już nasze drugie spotkanie z cyklu:  Seniorzy z numizmatyką na ty. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie i już na nie czekamy.

Mini Turniej Piłki Nożnej

Mini Turniej Piłki Nożnej

2023-10-19

W październiku na hali sportowej Com Com Zone odbył się Mini Turniej Piłki Nożnej. Gościliśmy kilka drużyn piłkarskich: Ognisko 1, Ognisko 2, Dream Team, którzy przybyli w towarzystwie swoich opiekunów/terapeutów wraz z ochoczo kibicującymi ekipami. Sportowej rywalizacji towarzyszyła muzyka, taniec, śpiew, zabawy i konkursy.

Grupa uczestników stoi przed katedrą wawelską

Senior na Wawelu

2023-09-28

Korzystając z ciepłych wrześniowych dni postanowiliśmy wspiąć się na wzgórze wawelskie które liczy aż 228 m n.p.m! Było to nie lada wyzwanie ale dzięki temu mogliśmy podziwiać panoramę Krakowa i poczuć klimat historycznej esencji naszego miasta. Była też okazja aby napić się kawy podziwiając piękny ogród.

Uczestnicy w drodze na szczyt Nosalu

„Zakopiański sen”

2023-09-25

Zakończenie lata Uczestnicy świętowali w Zakopanym podczas wyjazdu integracyjno-terapeutycznego,  który miał na celu trenowanie umiejętności spędzania czasu wolnego oraz samodzielności podczas wszelkich czynności dnia codziennego odbywających się poza miejscem zamieszkania  naszych Podopiecznych.

Prezentacja stoiska

Dni Nowej Huty 2023

2023-09-12

Środowiskowy Dom Samopomocy „Vita” uczestniczył w tegorocznym wydarzeniu, jakim była prezentacja nowohuckich instytucji podczas Dni Nowej Huty organizowanych przez Radę Dzielnicy XVIII.

Znajdź