MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

oferta pracy
X Edycja Konkursu na Ozdobę Wielkanocną w DPS przy Nowaczyńskiego 1

X Edycja Konkursu na Ozdobę Wielkanocną w DPS przy Nowaczyńskiego 1

2024-03-26

Mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w kolejnej edycji konkursu stroików wielkanocnych. Wspaniały pokaz prac, wykonanych przez mieszkańców z krakowskich domów wszystkich tak zachwycił, że  się wiosennie w sercach zrobiło. Odbyła się także ciekawa prelekcja nt.: ludowych zwyczajów świątecznych, którą poprowadziła Pani Małgorzata Oleszkiewicz - Kustosz Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

… za nagrodę oraz dyplom pięknie dziękujemy. Wesołych Świat Wielkanocnych.

Spotkanie świąteczne Jajeczko w Klubie Wersalik 
w Ośrodku Kultury Nowa -Huta.

Spotkanie świąteczne „Jajeczko” w Klubie Wersalik w Ośrodku Kultury Nowa-Huta

2024-03-22

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich „Krąg” za zorganizowane przedświąteczne spotkanie z bliskimi, za miła atmosferę, która nam towarzyszyła, za ogromne wsparcie.  Wesołego Alleluja.

kobieta trzymająca duży biały koszyk częstuje mężczyznę siedzącego na wózku słodyczami.

Dzień Mężczyzn

2024-03-22

Jak co roku, w tym także nie zapominamy o Panach, ich święcie.  Z tej to okazji Panie przygotowały transparent na te okoliczność, aby towarzyszył przy składaniu życzeń. Nie zabrakło słodkości i drobnych suwenirów, którymi obdarowałyśmy wszystkich Panów.

„Znachor” Krakowski Teatr Przydomowy

„Znachor” Krakowski Teatr Przydomowy

2024-03-14

23 lutego miał miejsce nasz debiut na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieżowej przy ul. Wietora 13. Ogromną satysfakcję sprawił nam udział w przedsięwzięciu pod nazwą „Krakowski Teatr Przydomowy”, gdzie przyszło nam w doborowym towarzystwie 4 innych domów pomocy społecznej po raz pierwszy zaprezentować się w roli aktorów do projektu na podstawie dzieła pisarza Tadeusza Dołęgi-Mostowicza pt.: „Znachor”.
Dyrekcji z DPS przy Helclów serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tej wspaniałej przygodzie.

Spotkanie kolędnicze w Domu przy Łanowej 39

Spotkanie kolędnicze w Domu przy Łanowej 39

2024-02-15

Nasi mieszkańcy, jak co roku mieli okazję wziąć udział we wspaniałej integracji z cyklu: „Gore gwiazda Jezusowi”.  To już VIII spotkanie zorganizowane przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej. Nam w tym roku przypadła piękna kolęda  „Oj maluśki, maluśki…”, którą zacnie zaprezentowali Pani Barbara w roli Anioła i Pan Marek w roli Diabła. „Do Siego Roku”

30 stycznia 2024 Jasełka w DPS Rozrywka 1

30 stycznia 2024 Jasełka w DPS Rozrywka 1

2024-02-15

Mieszkańcy w ramach zajęć terapeutycznych przygotowali Jasełka, a całemu przedstawieniu towarzyszyła piękna nuta z akordeonów. Występ naszych podopiecznych uświetniła utalentowana młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie wygrywając znane kolędy.
W drugiej części spotkania uczniowie zaprezentowali luźną formę różnych znanych utworów, a  nasi mieszkańcy chętnie włączyli się do muzykoterapii. Przedstawienie jasełkowe wspaniale zamknęło etap świąteczny, wchodząc w okres karnawałowy.

Dziękujemy uczniom ze Szkoły Muzycznej za udane spotkanie.

Mikołajki 6.12.2023

Mikołajki

2023-12-22

Odwiedziny Świętego Mikołaja z workiem prezentów. A tak naprawdę, to Mikołaj wyręczał się reniferami, Mikołajkami i nie z workiem, a wózkiem woził prezenty. Za to było na wesoło i nie brakowało symbolicznych rózg.

Andrzejki, kolaż zdjęć

Andrzejki

2023-12-12

Pracowania Eko Art zorganizowała wraz z Mieszkańcami Andrzejkowe spotkanie integracyjne. Zaproponowaliśmy w tym dniu  gry i zabawy stolikowe. Został zaprezentowany   recital solowy naszej Pani Elżbiety oraz przedstawiono historię Andrzejkową w interpretacji Pana Ryszarda. Nie zabrakło wróżb i wierszy zaserwowanych przez Pana Wojciecha. Odbyła się wystawa i konkurs dyniowy pani Danuty. Dla każdego znalazło się coś miłego. Warto wspólnie spędzać aktywnie czas.

osoby siedzące w rzędzie w fotelach na widowni teatru

Teatr Ludowy

2023-12-07

W niedziele 19 listopada wybraliśmy się w licznej - dziesięcioosobowej grupie do Teatru Ludowego w Nowej Hucie. Sztuka komediowa pt.: „Don Kichot rzewne pieśni kobiety popularne seriale i rycerze” Mieszkańcy byli ogromnie zadowoleni z wyboru repertuaru. Komediowy nastrój sztuki bardzo nam się udzielił… bo śmiech, to zdrowie :)

Znajdź