MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Misja - DPS, ul. Łanowa 43

Nasza misja

Chcemy stworzyć dla naszych mieszkańców Dom.

 

Dom, czyli przyjazna człowiekowi przestrzeń

i życzliwi ludzie

Dom, czyli poczucie bezpieczeństwa,

Współuczestnictwa i akceptacji

Dom, czyli pewność swojego miejsca w życiu,

Po prostu DOM.

 

Powyższe sformułowanie zostało określone podczas opracowywania Programu Naprawczego Domu w 1998r. Szczególną rolę w tym tekście zajmuje pojęcie Dom, które jest interpretowane jako przestrzeń materialna, grupa osób, miejsce w którym zaspokajane są potrzeby, miejsce będące ważnym elementem w rozwoju dla każdej osoby mieszkającej w nim lub pracującej.

Misja ta jest podstawą wszystkich działań. Chcemy stworzyć dla naszych podopiecznych Dom – dobry Dom, który da im radość życia, zaspokoi ich potrzeby psychiczne, duchowe i materialne. Dom, gdzie nie tylko są bezpieczni, ale czują się bezpiecznie.

Osobom mieszkającym w Domu Pomocy Społecznej, zagraża poczucie niezrozumienia, wynikające ze zinstytucjonalizowanego sposobu życia. Mają poczucie odrzucenia przez swoich bliskich, rodzinę. Mają poczucie bycia niedostrzeganym, nic nie znaczącym.

Musimy zrozumieć i nauczyć się, że pracujemy dla grupy i z grupą, nie możemy jednak zapomnieć o indywidualności tworzących ją osób. Oznacza to nawiązanie i utrzymanie indywidualnego kontaktu z mieszkańcem. Taka postawa i spojrzenie na pracę pozwoli nam zbliżyć się do każdego mieszkańca i zrozumieć jego potrzeby.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2022-10-11
Data aktualizacji: 2022-10-11
Powrót