MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wernisaż na Praskiej

W ramach spotkań z cyklu „Sztuka u Seniorów”, w naszym Domu Opieki Społecznej odbył się 18. już wernisaż, którego artystką była Pani Justyna Kieresińska.

Pani Justyna Kieresińska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od lat związana z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych, autorka przewodnika „Kraków dla wszystkich” oraz współtwórczyni przewodnika „Kraków - turystyka bez barier”. Podróże bliskie, ale także dalekie, m.in. do ukochanej Toskanii, inspirują ją do tworzenia pejzaży w nasyconych barwach, oddających ulotną, zmienną scenerię przyrody.  Jej motto – nie tylko malarskie: „W malarstwie do końca się zaczyna, każdy koniec jest początkiem”.
Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele różnych instytucji, a także kierownicy oraz podopieczni zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej. Wernisaż uświetnił fenomenalny koncert Małgorzaty Ryby -„Ryba Jazz” (kompozytorki i autorki tekstów muzyki w klimatach jazz, soul i R&B).
Spacer korytarzami domu, ozdobionymi pięknymi obrazami Pani Justyny, zaprowadził nas prosto do miejsca, gdzie na wszystkich gości czekał wyśmienity poczęstunek.

Na zdjęciu publiczność słuchająca i robiąca zdjęcia.

Na zdjęciu Pani prowadząca wernisaż.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Jacek Bartlewicz
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2023-11-22
Data aktualizacji: 2023-11-22
Powrót
Znajdź