MOPS rozwiń menu

Aktualności

Kilkunastu mieszkańców wspólnie z terapeutą śpiewa piosenki.

Zajęcia muzyczne 21.11.2024

2024-11-22

Na zajęciach muzycznych zawsze jest wesoło.

 

Terapeutka i kilkoro mieszkańców siedzących przy stole.

Muzykoterapia 20.11.2024

2024-11-22

Na zajęciach z muzykoterapii rozmawialiśmy o instrumentach muzycznych, bawiliśmy się w zgadywanie, odtwarzając po kolei dźwięki różnych instrumentów.

 

Prelegenci i Pan Dyrektor stoją przy sztalugach z akwarelami.

Wernisaż i prelekcja 20.11.2024

2024-11-22

W dniu dzisiejszym odbył się wernisaż prac malarskich Pani Joanny Nalepki-Sanek. Prace powstały na zlecenie Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Drugą część spotkania wypełniła prelekcja "Zwierzęta, których się boimy" poprowadzona przez Pana Wojciecha Sanka głównego specjalistę ds. edukacji w Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Kilkunastu mieszkańców siedzi przy długim stole, kroją kiszone ogórki.

Zajęcia kulinarne 19.11.2024

2024-11-20

 Podczas naszych ulubionych zajęć kulinarnych przygotowaliśmy dwie sałatki - pikantną i łagodną. Obydwie pyszne!

Kilkunastu mieszkańców siedzi przy długim stole, przed sobą trzymają  kartki z cyferkami.

Lotto 18.11.2024

2024-11-20

Po obiedzie rozegraliśmy turniej lotto. Emocji nie brakowało, rywalizacja była jak zwykle zacięta.

Mieszkanka ma na ramieniu duszka z rolki po papierze toaletowym.

Kreatywny recykling 15.11.2024

2024-11-20

Na dzisiejszych zajęciach wykonywaliśmy dekoracje na zabawę andrzejkową... Duchy z rolek po papierze toaletowym.

Czworo mieszkańców z dwójką opiekunów pozuje do zdjęcia .

Literackie wędrówki 14.11.2024

2024-11-15

Dom Pełen Kultury w Staniątkach zaprosił nas na Finał II Festiwalu Talentów Immanentnych. To wyjątkowe wydarzenie, które celebruje różnorodność talentów i pasji osób z niepełnosprawnością. Wśród nagrodzonych było pięcioro naszych Mieszkańców.

Kilkunastu mieszkańców siedzi przy długim stole, trzymając duże kartki.

Zajęcia sensoryczne 14.11.2024

2024-11-15

Dom Pełen Kultury w Staniątkach zaprosił nas na Finał II Festiwalu Talentów Immanentnych. To wyjątkowe wydarzenie, które celebruje różnorodność talentów i pasji osób z niepełnosprawnością. Wśród nagrodzonych było pięcioro naszych Mieszkańców.

Pan Dyrektor z mikrofonem obok Pan Wojciech Bonowicz.

Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem 13.11.2024

2024-11-15

Dzięki współpracy z KBF po raz kolejny gościliśmy Pana Wojciecha Bonowicza, który dzisiaj opowiadał nam o wierszach Jerzego Ficowskiego. W wydarzeniu wzięli udział Mieszkańcy Dom Pomocy Społecznej w Krakowie z ul. Krakowska 55, z DPS przy ul. Łanowej 41 oraz z DPS ul. Helclów 2. Gościliśmy także młodzież z Zespół Szkół Łączności w Krakowie.
Projekt "Szkoła Czytania KMLU" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

 

Kilkunastu mieszkańców ogląda ekran ze zdjęciem krajobrazu Kenii.

Literackie wędrówki 12.11.2024

2024-11-13

Pani Marta Eloy-Cichocka zabrała nas w podróż do Kenii. Słuchaliśmy poezji w wielu językach, między innymi suahili, galijskim, chińskim. Na koniec wybraliśmy się na sawannę.

Znajdź