MOPS rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

O nas - Dom Pomocy Społecznej, ul. Łanowa 39

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 39 w Krakowie jest samodzielną jednostką organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, działającą jako wyodrębniona jednostka budżetowa Gminy Miejskiej Kraków.

Nadzór nad działalnością Domu sprawuje Prezydent Miasta Krakowa, przy pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jest to placówka przeznaczona dla 130 osób przewlekle somatycznie chorych (mężczyzn i kobiet), wymagających całodobowej opieki, usług bytowych, opiekuńczych oraz wspomagających, na poziomie obowiązującego standardu w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb. Umożliwia korzystanie ze świadczeń przysługujących z tytułu powszechnego ubezpieczenia społecznego. Bezpośredni nadzór merytoryczny i organizacyjny w Domu sprawuje Dyrektor, który kieruje pracą.

Dom zapewnia Mieszkańcom warunki bezpiecznego, spokojnego i godnego życia. Jest budynkiem 4-kondygnacyjnym, posiada klatkę schodową ewakuacyjną i dwie windy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Parter zajmują pomieszczenia administracyjne, kuchnia, stołówka i pralnia, a w przewiązce Domu znajduje się świetlica „Kuźnia”, która wykorzystywana jest do aktywności w ramach terapii zajęciowej oraz przy okazji imprez okolicznościowych.  

W wyposażeniu Domu znajduje się również dyżurka pielęgniarek, pokój zabiegowy, pokój psychologa, sala terapii zajęciowej, pokój gościnny, dwie izolatki, pralnia, kawiarnia połączona z kącikiem czytelniczym, gabinet fryzjerski i krawcowej, sala rehabilitacji oraz kaplica, w której codziennie odprawiana jest Msza Święta. Mieszkańcy otoczeni są troskliwą opieką przez profesjonalny personel z wieloletnim doświadczeniem.

 

ZESPÓŁ

Dyrektor  Renata GAŁKA

Główna Księgowa  Renata TYNOR

Kierownik Działu Personalnego  Luiza SEWERYN

Kierownik Działu Techniczno Gospodarczego  Sebastian KUSAK

Kierownik Działu Opiekuńczo Pielęgnacyjnego  Elżbieta CHECHELSKA

Kierownik Działu Opiekuńczo Terapeutycznego  Radosław BICZ

Kierownik Działu Żywienia Kinga KUCZMAŃSKA

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Petela
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Data publikacji: 2022-07-12
Data aktualizacji: 2024-01-11
Powrót