W upały podgrzewamy atmosferę – Projekt „W sile wieku”

W upały podgrzewamy atmosferę – Projekt „W sile wieku”
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

W ramach Projektu „W sile wieku” dokonaliśmy jakiś czas temu zakupu pieca do wypalania ceramiki. Zakup okazał się „strzałem w 10”, a zajęcia z pracy z gliną cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem seniorów ze wszystkich Klubów Samopomocy. Temperatura wypału to ponad 1000 stopni Celsjusza, ale zapał do zajęć Uczestników powoduje, że pomimo fali upałów za oknem, piec działa nieprzerwanie.

W ramach dotychczasowych zajęć Uczestnicy wykonywali już magnesy w kształcie kotów i domków, misy, patery, kwiaty, anioły, kury i wiele innych przedmiotów. Praca z gliną jest zajęciem wdzięcznym, ale również wymagającym: seniorzy ćwiczą motorykę małą, koordynację oko-ręka, umiejętność tworzenia kompozycji,  dobierania kolorów i faktur. Podczas zajęć w minionym tygodniu, Uczestnicy kończyli prace, do wykonanie których posłużyły im, zebrane podczas klubowych spacerów, okazy roślin. Po wyborze odpowiednich szkliw oraz dokładnego przygotowania ich w ceramicznych moździerzach, Beneficjenci powoli i starannie przenosili je za pomocą pędzli na wykonane wypalone przedmioty. W wykonanych pracach można dostrzec skrupulatną dbałość w zachowaniu przyjętej kolorystyki i uwydatnieniu utrwalonych kształtów roślin, które podkreślają unikalność każdego własnoręcznie wykonanego przedmiotu.

 Kluby Samopomocy prowadzone są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  w Krakowie i współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu pt. „W sile wieku”. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znaleźć można pod adresem internetowym:  http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=83999

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne. Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów!

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz także
Zobacz