Seniorzy z projektu „W sile wieku” na podium konkursu „Re-kreacje”

Seniorzy z projektu „W sile wieku” na podium konkursu „Re-kreacje”
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Miło nam poinformować, że Seniorzy z Klubu Samopomocy Aktywizacyjnego przy ul. Grzegórzeckiej 19/1-2 zajęli wysokie drugie miejsce, zaś uczestnicy Klubu Samopomocy Specjalistycznego, os. Krakowiaków 2 - trzecie miejsce, podczas konkursu mody i sztuki użytkowej „Re-Kreacje”, organizowanego co rocznie przez Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, przy ul. Kluzeka 6.

W Klubie Samopomocy Aktywizacyjnym przygotowania do konkursu trwały  przez cały ostatni miesiąc.  Uczestniczki pochłonięte były pracą nad suknią inspirowaną stylem wiktoriańskim, a wykonaną zgodnie z wymogami konkursu z materiałów z recyklingu, głównie ze zużytych obrusów służących do zabezpieczania stołów podczas zajęć oraz zawartości biurowej niszczarki.

Modelką prezentującą kreację – a zarazem jedną z osób pracujących nad jej powstaniem – była Pani Wanda. Podczas konkursu Seniorka z gracją opowiadała publiczności o procesie powstawania sukni, o źródłach inspiracji jak również o wykorzystanych materiałach.

Również w Klubie Samopomocy Specjalistycznym przygotowania do konkursu były intensywne. Seniorzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali  własnoręcznie lustro, biżuterię oraz kreację wieczorową. I to właśnie ta ostatnia pozycja zajęła trzecie miejsce w konkursie.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Kluby Samopomocy są prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie i współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu „W sile wieku”.  

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Ewa Szczypczyk-Ścisło
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz także
Zobacz