Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej oraz spełniające kryterium dochodowe, które zostało określone na poziomie 200% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej, tj. od 1 października 1 402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 1 056 zł w przypadku osoby w rodzinie, mają możliwość skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ)- Podprogram 2018.

Głównym celem programu jest udzielenie wsparcia osobom potrzebującym poprzez cykliczne przekazywanie paczek żywnościowych. W okresie realizacji Podprogramu 2018 zaplanowano wydawanie następujących produktów: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, ser, mleko, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju, gołąbki w sosie pomidorowym, cukier, miód, olej rzepakowy. Ponadto osoby korzystające ze wsparcia będą mogły uczestniczyć w warsztatach kulinarno – żywieniowych oraz edukacyjnych dotyczących wzmocnienia samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Warunkiem skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach Podprogramu 2018 jest otrzymanie skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, które wydawane jest na podstawie oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku. Skierowania po pomoc żywnościową są wydawane przez wszystkie Filie MOPS właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osób/rodzin - https://www.mops.krakow.pl/znajdz-filie

Na terenie Krakowa żywność w ramach Podprogramu 2018 jest przekazywana przez organizacje partnerskie Banku Żywności, Polski Komitet Pomocy Społecznej i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Sebastian Rutkowski
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz także
Zobacz