Wielka Lekcja Ekologii

Wielka Lekcja Ekologii
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Co sprawia, że w Krakowie można pić wodę prosto z kranu? Jak mądrze segregować odpady i co dzieje się ze śmieciami, których pozbywamy się z naszych domów? Jak wyglądają nowoczesne, ekologiczne autobusy oraz inne pojazdy wykorzystywane przez miejskie spółki komunalne? Co to są farmy wertykalne, jak hodować mikrozioła i jakie rośliny pochłaniają smog? – Tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć 8 października (poniedziałek) w TAURON Arena Kraków od godz. 9:30-17:00   podczas Wielkiej Lekcji Ekologii w TAURON Arenie Kraków.

Głównym celem wydarzenia jest kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa przez Gminę Miejską Kraków i miejskie spółki komunalne. Organizatorom w szczególności zależy na pokazaniu tych działań dzieciom i młodzieży stąd pomysł na przygotowanie „lekcji” i zgromadzenie w jednym miejscu wielu podmiotów, którym bliskie są tematy związane z ekologią.

Podczas Wielkiej Lekcji Ekologii w TAURON Arenie Kraków zaprezentowane zostaną  najnowsze rozwiązania oraz działania wpływające na ochronę środowiska i poprawę jakości życia w mieście, przede wszystkim te związane z poprawą jakości powietrza i nowatorskim system gospodarki odpadami.

WSTĘP WOLNY!!

TAK_WLE_plakat_B1_mini.jpg

Tagi: MOPS, ekologia

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Sebastian Rutkowski
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz także
Zobacz