Komunikat archiwalny

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od 19 do 24 lutego 2018 roku z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości organizowany jest kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Zasadniczym celem wydarzenia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Czas ten stanowi znakomitą okazję do skorzystania przez osoby pokrzywdzone przestępstwem z realnej, interdyscyplinarnej pomocy różnych specjalistów m.in. adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, asystentów sędziów, kuratorów, policjantów, pracowników socjalnych, psychologów, interwentów kryzysowych. Z pomocy skorzystać może każdy kto pokrzywdzony został przestępstwem, przykładowo – oszustwem, kradzieżą, przemocą.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, jak co roku włączył się do udziału w tym wydarzeniu na zaproszenie Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych KraFOS, prowadzącego Ośrodki Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Pracownicy socjalni MOPS będą dyżurować udzielając porad osobom zainteresowanym uzyskaniem pomocy (zgodnie z harmonogramem dyżurów).

Dyżury wszystkich specjalistów biorących udział w Tygodniu odbywają się w Centrum Obywatelskim, ul. Reymonta 20 w Krakowie, sala 1w049, I piętro, budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, wejście od strony Parku Jordana. W załączeniu  szczegółowy harmonogram dyżurów.

W trakcie Tygodnia w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Krakowie, ul. Kapelanka 60 w Krakowie pełniony jest dyżur telefoniczny pod numerem: (12) 421 22 88.

PDF

Tagi: przemoc, MOPS

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz także
Zobacz