górne tło

Turniej piracki 19.07.2023

Już po raz  siódmy na naszym brygu spotkała się okoliczna Brać Piracka, by zmierzyć się w turnieju  „Kości zostały rzucone, czyli pirackie starcie”. Przybyli do nas kamraci z brygów cumowanych na Łanowej 41 i 43, Praskiej, Sołtysowskiej, Helclów, Hutniczym , w Pcimiu. Naszą załogę, pod okiem pani Kasi, reprezentowali Państwo Ewa, Andrzej i Ryszard.

Gra w kości z pozoru spokojna budziła wiele emocji.  Najlepiej zagrali Piraci z Łanowej  41. Gratulujemy wygranej i skrzyni pełnej złotych talarów. Wszystkie załogi otrzymały pamiątkowy glejt i słodkie skarby. Jeśli morskie klimaty to nie mogło obyć się bez tradycyjnej rybki. Została podana z ziemniaczkami i surówką. Wszyscy stwierdzili, że Kuchnia na naszym brygu jest na PIĘĆ ! Super niespodzianką byli piraci z Teatru Walki Leszka Galicy. Przy nich czuliśmy się jako żywo przeniesieni w inną epokę.  Za dar ich obecności z serca dziękujemy z nadzieją, że będziemy mogli  jeszcze nie raz, na nie jednym turnieju z nimi się spotkać. Ach! Jeszcze coś ! Na nasze wody, oczywiście nie mogło być inaczej jak tylko pod czarną banderą, wypłynął  nowy bryg. Jego  skonstruowaniem zajęła się pani Wanda, której wskazówek udzielała pani  Justyna. Gdyby kiedyś ktoś zamierzał wodować jakiś statek dysponujemy kontaktem do wspomnianych pań.
Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionej Braci Pirackiej za udział w turnieju, Panu Leszkowi Galicy i jego Kamratom  za cudowną  oprawę, oraz wszystkim zaangażowanym w organizację za wkład w organizację  wydarzenia. Ahoj!  Do zobaczenia za rok !