górne tło

Święto Rodziny Krakowskiej – X. jubileuszowa edycja

Święto Rodziny Krakowskiej, to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa. 10. jubileuszowa edycja zostanie zorganizowane w sprawdzonej trzydniowej formule, tj. w dniach 27-29 maja br., która została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców naszego miasta. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone instytucje miejskie i podmioty komercyjne prowadzące działania na rzecz krakowskich rodzin, dbające o ich zdrowie, bezpieczeństwo i rozwój fizyczny.

Kluby Sportowe, Młodzieżowe Domy Kultury, Centra Kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty programowej w ramach święta dla krakowskich rodzin. Mieszkańcy Krakowa oraz goście całymi rodzinami będą mogli uczestniczyć w grach terenowych, wycieczkach po Krakowie, rozgrywkach sportowych, warsztatach i konkursach jak również podziwiać wystawy i spektakle teatralne oraz posłuchać koncertów i recitali.

Kulminacja Święta Rodziny Krakowskiej będzie miała miejsce w niedzielę 29 maja w godz. 11.00-19.00 w Parku Jordana i na sąsiadującym z nim parkingu TS Wisła od strony al. 3 Maja oraz na terenie Błoń Krakowskich. Tematem przewodnim Święta w tym roku będzie szeroko rozumiana aktywność rodzin, pod hasłem: „Rodzina to drużyna”.

Teren Parku zostanie podzielony tematycznie: Rodzina to drużyna w kulturze, w rekreacji, w grach i zabawach tradycyjnych, w aktywności sportowej, w ekologii, w mieście, w kuchni, w zdrowiu i w bezpieczeństwie. Wszędzie tam będą odbywać się prezentacje, warsztaty, konkursy, animacje i pokazy tematyczne,  w tym pokazy ratownictwa drogowego i straży pożarnej oraz pokazy straży granicznej i wojska.

Będzie również możliwość podzielenia się z potrzebującymi najcenniejszym darem jakim jest krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krakowianie będą mogli wesprzeć także podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami poprzez udział w zorganizowanej na rzecz Krakowskiego Schroniska dla Zwierząt zbiórce zabawek i żywności.

Muzeum MOCAK będzie zachęcało do zwiedzenia mobilnej wystawy sztuki współczesnej „Muzeum u Ciebie” zaaranżowanej w autobusie MOCAK.

Na terenie Błoń Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. „Szarych szeregów" (KSOS) jako Partner Główny tegorocznego Święta organizuje VI KSOS Family Run 2022. Wyjątkowe rodzinne wydarzenie skierowane do wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas bez względu na wiek i płeć. Biegi będą zorganizowane w pięciu kategoriach: biegu otwartym (5km), biegu mamy (2,5km), biegu taty (2,5km), biegu dzieci (300-2400m), biegu boso (ok. 1 km).

Szczegółowy program Święta Rodziny Krakowskiej będzie dostępny na stronie www.kkr.krakow.pl wraz z informacjami na temat organizatorów poszczególnych aktywności oraz warunkami udziału (część aktywności wymaga wcześniejszej rejestracji).