górne tło

Plan Bezpieczeństwa dla Osoby Dotkniętej Przemocą w Rodzinie

Plan bezpieczeństwa to opracowany sposób postępowania na wypadek zagrożenia kolejnym aktem przemocy. Dzięki przygotowaniu się i spisaniu planu będziesz wiedziała jak zachować się w sytuacji przemocy wymierzonej w Ciebie lub Twoje dzieci. Jest wskazane by powyższy plan był spisany i byś mogła go mieć w swoim zasięgu. W sytuacji zagrożenia będziesz mogła skorzystać z informacji, które wcześniej przygotujesz. Dlatego byś mogła poczuć się pewnie w sytuacji zagrożenia, przeglądaj ten plan tak często, jak to możliwe. Opracowany plan bezpieczeństwa omów ze swoimi dziećmi – one też muszą wiedzieć jak zareagować by chronić swoje bezpieczeństwo. Masz prawo, aby chronić siebie i dzieci, gdy jesteś w niebezpieczeństwie. Nikt nie zasługuje na życie w ciągłym poczuciu zagrożenia, ani na doświadczanie krzywdy ze strony najbliższych.

 

Dobrze byłoby gdybyś powyższy plan spisała i mogła go mieć w swoim zasięgu. W sytuacji zagrożenia będziesz mogła skorzystać z informacji, które wcześniej przygotujesz. Dlatego byś mogła poczuć się pewnie w sytuacji zagrożenia, przeglądaj ten plan tak często, jak to możliwe. Opracowany plan bezpieczeństwa omów ze swoimi dziećmi – one też muszą wiedzieć jak zareagować by chronić swoje bezpieczeństwo.

Pamiętaj, nikt nie zasługuje na życie w ciągłym poczuciu zagrożenia, ani na doświadczanie krzywdy ze strony najbliższych. Masz prawo, aby chronić siebie i dzieci, gdy jesteś w niebezpieczeństwie.

O czym warto pamiętać

Niezbędnik – zestaw rzeczy, które powinnaś mieć przygotowane na wypadek opuszczenia mieszkania:

Co możesz zrobić jeśli zbliża się zagrożenie ze strony sprawcy przemocy

Co możesz zrobić dla swojego bezpieczeństwa jeśli sprawca przemocy nie mieszka wspólnie z Tobą

Co możesz zrobić dla swojego bezpieczeństwa w miejscach publicznych lub w pracy