Maj w PAL na Olszy

Maj w PAL na Olszy
Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

W maju w Programie Aktywności Lokalnej „Na Olszy” było bardzo aktywnie. Uczestnicy zorganizowali „Spotkanie z poezją” podczas którego aktorka P. Freda Urbaniak-Leniewicz omówiła kilka ciekawych  wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na najbliższe dni, a następnie zarówno nasz Gość jak i uczestnicy mieli okazję przeczytać swoje ulubione wiersze. Nie zabrakło wierszy Czesława Miłosza, Wiesławy Szymborskiej czy Jarosława Iwaszkiewicza.

W PAL-u odbyło się również spotkanie z mieszkańcami podczas, którego omówiono kwestie związane z budżetem obywatelskim. Udało się zebrać dużo pomysłów na różne aktywności dla mieszkańców. Jedna osoba wyraziła chęć zgłoszenia ich do budżetu obywatelskiego.

W maju odbyło się wyjście do Teatru Ludowego na spektakl: „Sąsiedzi”. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości wspólnego wyjścia i poobcowania z kulturą. Sztuka dostarczyła dużo emocji i tematów do późniejszych rozmów.

Pal „Na Olszy” realizuje cykliczne zajęcia. W każdy poniedziałek w godz. 12:30 – 13:30 odbywają się zajęcia „Zdrowy kręgosłup”, które są doskonałą formą relaksu, wpływają pozytywnie na sprawność ruchową oraz wzmacniają kręgosłup. Uczestniczki zauważają efekty już po kilku zajęciach.

W każdą środę w godz. 14:45 – 15:45 odbywają się zajęcia taneczne „Taniec w kręgu i linowy”. Przy ciekawych melodiach etnicznych można zasmakować dużej dawki ruchu i pozytywnej atmosfery. Udział w zajęciach relaksuje, poprawia samopoczucie i wyzwala spontaniczność. W spotkaniach uczestniczą również osoby niewidome, którym niepełnosprawność nie przeszkadza w rozwijaniu swoich pasji.

W środy (godz. 13:15 – 14:15) odbywają się zajęcia z j.angielskiego, które są prowadzone przez wolontariuszkę. Zajęcia oprócz waloru edukacyjnego, są również okazją do spotkań i ciekawych rozmów.

W PAL-u można również zagrać w ping-ponga i skorzystać z fotela masującego. Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Krakowa zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu wolnego do udziału w Programie Aktywności Lokalnej! Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny (780-511-835 lub 607-808-431) lub osobisty (ul. Brogi 26, pon. 14:00 – 16:00, śr 13:00 – 15:00)

Program Aktywności Lokalnej „Na Olszy” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Kraków. Zajęcia „Zdrowy kręgosłup” i „Taniec w kręgu i liniowy” są realizowane ze środków Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony w ramach Dzielnicowego Pośrednictwa w pomocy osobom niepełnosprawnym i starszym.

Tagi: MOPS, MOPS PAL

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Pers
Podmiot publikujący: MOPS Kraków
Zobacz także
Polecamy